نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه
آغاز کارها با نام خداوند متعال باعث برکت در امور خواهد شد
حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی اظهار داشت: دین اسلام  بوسیله آیات قرآن وروایات معصومین شیوه ها و راهکارهای مناسب و درستی را برای ما تبیین کرده که لازم است آن ها را در  زندگی روزمره خود و خانواده رعایت کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه ؛ حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در خطبه های آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه  ۱۹ دی ماه ارومیه ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی به بیان مباحث دینی و اجتماعی و سیاسی پرداخت .

امام جمعه ارومیه به اهمیت رعایت اصول و آموزه های اسلامی  در زندگی به آغاز سلسله مباحثی در این خصوص پرداخته و گفت : دین اسلام  بوسیله آیات قرآن وروایات معصومین شیوه ها و راهکارهای مناسب و درستی را برای ما تبیین کرده که لازم است آن ها را در  زندگی روزمره خود و خانواده رعایت کنیم.

وی افزود : یکی از این شیوه ها و آداب در  آموزه های قرآنی و کلام و رفتار معصومین  آغاز هر کاری با نام خداوند متعال است فلذا انسان باید در همه حال کارهای خود را با نام و یاد خداوند متعال آغاز کند و اگر چنین باشد کارهای انسان برکت پیدا می کند .

پیوند دادن کارها با نام خداوند باعث ماندگاری و ارزشمندی امور می شود

وی با بیان روایتی از حضرت علی (ع) به نقل از پیامبر گرامی اسلام و خداوند متعال گفت : خداوند متعال فرموده است که هر کاری اگر با ذکر بسم الله آغاز نگردد ابتر خواهد بود و ذکر نام الهی پیوند دادن کارها به خداوند متعال است که باعث ماندگاری و قوام کارها خواهد شد چرا که تنها خداوند در این عالم هستی ماندگار و ابدی است و هر کس  خود و کارهایش را به خدا گره بزند ماندگار  و ابدی  و ارزشمند خواهد شد .

انتهای پیام

فهرست