نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه
آفرینش کره زمین بصورت گسترده و هموار از الطاف بزرگ الهی است
سید مهدی قریشی افزود: کره زمین هم به دور خود می چرخد و هم به دور خورشید ، در حالی که همه چیز بروی کره زمین در جای خود می ماند از معجزات بزرگ الهی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در جلسه شرح و تفسیر نهج‌البلاغه حضرت امیرالمومنین علیه‌السلام؛ ضمن بیان شرح خطبه ۷۲ نهج‌البلاغه گفت: حضرت در این خطبه به بیان چند صفت از اوصاف الهی پرداخته و سپس نحوه صلوات بر پیامبر گرامی اسلام صلوات الله علیها را به مردم آموزش داده و در آخر با یک دعا این کلام را به اتمام می‌رسانند.

وی افزود: امیرالمومنین علیه السلام در این خطبه سخنان خود را با دعا و اشاره ای به چند صفت از اوصاف الهی شروع کرده و خداوند را با لفظ گستراننده ی گسترده شده ها می خواند که مراد خلقت کره زمین است که خداوند آن را بصورت هموار و گسترده آفریده است.

امام جمعه ارومیه خاطر نشان کرد: آفرینش کره زمین بصورت گسترده و هموار از الطاف بزرگ الهی است چرا که اگر تمامی سطح کرده زمین را کوه های سر به فلک کشیده پر می کرد انسان و حیوانات نمی توانستند بروی آن زندگی کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی در ادامه ضمن اشاره به بیان حضرت در مورد حرکت وضعی و دورانی کره زمین گفت: عبارت به کار رفته در خطبه حضرت علاوه بر مفهوم گستراننده گسترده شده ها به معنی غلتاندن نیز به کار برده می شود در این صورت این عبارت اشاره به حرکت وضعی و دورانی کره زمین دارد که باعث ایجاد شب و روز و فصول می شود.

وی در ادامه اظهار داشت: کره زمین هم به دور خود می چرخد و هم به دور خورشید، در حالی که همه چیز بروی کره زمین در جای خود می ماند از معجزات بزرگ الهی است.

انتهای پیام

 

فهرست