امام جمعه پیرانشهر
آمریکای جنایتکار در طول تاریخ فقط علیه بشریت ظلم و جنایت کرده است
 ماموستا دکتر مصطفی محمودی اظهار داشت: بنا به تعبیر امام راحل (ره) آمریکا شیطان بزرگ است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ خطبه های نماز جمعه این هفته شهر پیرانشهر به امامت حاج ماموستا دکتر مصطفی محمودی امام جمعه شهرستان در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) برگزار گردید

وی  ابتدا ضمن توصیه نفس خود و نماز گزاران به تقوی و پرهیز از گناه با استناد به آیات کلام الله مجید و احادیث پیامبر گرامی اسلام (ص) به صبر و مقاومت در برابر مصائب دنیایی اشاره کرد و گفت: در برابر مصائب لازم است مردم به دستورات الهی عمل و اطاعت از خداوند نمایند تا مشکلات برطرف گردد.

ماموستا محمودی ترس از دشمن ، قحطی ، گرسنگی و نبود اسباب زندگی ، از دست دادن مال و ثروت ، از دست دادن فرزندان و برادران و خانواده ، از بین رفتن باغ و باغات و کشاورزی ، کرونا که شرق و غرب ، شمال و جنوب جهان را در برگرفته و مشکلات فراوانی برای جهان بوجود آورده  و ….. را از امتحانات الهی برای بشریت نامبرد و افزود: در برابر این مشکلات اگر صبر و مقاومت از خود نشان دهیم و زره ای از ایمان و اعتقاد ما کسر نگردد بدانید که مورد بشارت خداوند قرار گرفته ایم و در دنیا و قیامت سعادتمند خواهیم بود.

خطیب جمعه هدف از امتحان انسان ها را به تکامل رسیدن در اعمال ، استعداد و شکوفائی برشمرد و افزود: لازم است در برابر این امتحانات بوسیله عقل ، مشورت و هماهنگی با افراد نخبه خود را سربلند و پیروز و موفق گردانیم و عجز و ناتوانی و شکست در برابر مصائب را هرگز نباید بپذیریم.

وی در ادامه به افشای حقوق بشر و جنایت های آمریکایی ها علیه بشریت اشاره کرد و گفت: همانگونه که مطلع هستید در ۱۲ تیر ماه ۱۳۶۷ هواپیمای مسافربری ایران را با وجود اینکه آمریکا می دانست که یک هواپیمای مسافربری و غیر نظامی است مورد حمله موشکی قرار داد و بیش از ۳۰۰ نفر از هموطنان عزیز ما را به شهادت رساند.

وی آمریکا را ظالم ،ستمگر ،جنایتکار ، استمارگر ، سلطه گر و ضد بشر نامبرد و افزود: در طول تاریخ فقط علیه بشریت ظلم و جنایت نموده و می خواهد خود هرکاری را انجام و هیچ کشوری در دنیا علیه او حرفی نزند و بنا به تعبیر امام راحل (ره) شیطان بزرگ است.

حاج ماموستا به سالروز فرمان مقام معظم رهبری در رابطه با مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز اشاره کرد و اظهار داشت: لازم است فرمان مقام معظم رهبری در سطح کشور توسط مسئولین اجرایی و همه از فرامین ایشان اطاعت نمائیم.

ماموستا محمودی از حضور چشمگیر روحانیت در انتخابات شورای روحانیت نیز تقدیر و تشکر کرد و گفت:در هفته گذشته در همه شهرهای استان آذربایجان غربی انتخابات شورای روحانیت برگزار و در پیرانشهر نیز جامعه روحانیت به سه نفر از روحانیون بنام های حاج ماموستا ملا سید محمد امین پارسایی ، ملا محمد فیروزی و حاج ماموستا ملا رئوف عمری رای اعتماد دادند که تبریک می گوئیم و این عزیزان چند سالی در شورای روحانیت برای جواب استفتائات فقهی از دادگستری و سایر ادارات و همچنین حل و فصل مشکلات جامعه در سطح شهرستان جوابگو خواهند بود.

امام جمعه پیرانشهر در ادامه از مردم و نماز گزاران در مصرف آب و برق درخواست صرفه جویی کرد تا بیش این شاهد قطعی آب و برق در مناطق مختلف شهر و روستایی نباشیم.

نمازجمعه با صلوات بر محمد (ص)  و آل محمد (ص) وآرزوی طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری و پیروزی مسلمانان  در سراسر جهان و نابودی دنیای کفر به پایان رسید.

انتهای پیام

 

فهرست