نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه
آیت‌الله حاج شیخ محمدعلی تسخیری از شاگردان برجسته آیت‌الله شهید سیدمحمدباقر صدر بود
سید مهدی قریشی افزود: فقدان و درگذشت این منادی همگرائی جهان اسلام را به رهبر معظم انقلاب اسلامی، علمای اعلام، جامعه حوزوی و دانشگاهی کشور و بیت مکرم ایشان تسلیت عرض می‌نمایم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛  نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در پی ارتحال آیت الله تسخیری پیام تسلیتی بدین شرح صادر کرد :

بسم الله الرحمن الرحیم

اذا مات العالم، ثلم فی الاسلام ثلمه لا یسدها شیء الی یوم القیامه

ارتحال عالم ربانی آیت‌الله حاج شیخ محمدعلی تسخیری و مشاور مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام و رئیس شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی موجب تالم و تاثر خاطر فراوان گردید.

ایشان به عنوان اندیشمندی فرهیخته و مجاهدی نستوه، سال‌های پُر برکت عمر خویش را در مسیر تقریب مذاهب اسلامی و مبارزه با دشمنان تفکیری جهان اسلام صرف نمودند و اقدامات اثرگذاری را در این عرصه از خویش به یادگار گذاشتند که در جهان اسلام ماندگار خواهد ماند.

ایشان که از شاگردان برجسته آیت‌الله شهید سیدمحمدباقر صدر بود با اتکا به دانش و بینشی که در محضر اساتید فرهیخته خود آموخته بود، نقشی اثرگذار در تاسیس بانک توسعه اسلامی و مجمع الفقه اسلامی و تربیت شاگردان برجسته داشت. امیداست تا مسئولان، نخبگان و شاگردان ایشان، ادامه دهنده راه آن عالم مجاهد در مسیر تقریب مذاهب اسلامی باشند.

اینجانب فقدان و درگذشت این منادی همگرائی جهان اسلام را به رهبر معظم انقلاب اسلامی، علمای اعلام، جامعه حوزوی و دانشگاهی کشور و بیت مکرم ایشان تسلیت عرض می‌نمایم و از درگاه ایزدمنان برای این فقید سعید رحمت و غفران واسعه الهی و همنشینی با ائمه اطهار، امام راحل (ره) و شهدای اسلام و انقلاب و

برای بازماندگان صبری عظیم و اجزی جزیل مسئلت دارم.

سید مهدی قریشی

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه

انتهای پیام

 

فهرست