امام جمعه اهل‌سنت ارومیه
آیین پیاده‌روی اربعین حسینی دفاع دین اسلام از انسانیت را نشان می‌دهد
ماموستا مامد کلشی‌نژاد اظهار داشت : بی‌تردید هر قدم و حرکتی که بتواند در راستای تقریب مذاهب اسلامی انجام شود جزو مستحبات و مورد موافقت اهل‌سنت و شیعه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی،  ماموستا مامد کلشی‌نژاد امام جمعه اهل سنت ارومیه در گفت‌وگو با رابط خبری ما با اشاره به آیین پیاده‌روی اربعین حسینی و نقش آن در وحدت مذاهب اسلامی اظهار داشت: بی‌تردید هر قدم و حرکتی که بتواند در راستای تقریب مذاهب اسلامی انجام شود جزو مستحبات و مورد موافقت اهل‌سنت و شیعه است.

ماموستا مامد کلشی‌نژاد اظهار داشت : زمانی که اهل تحقیق دنیا در زمینه آیین پیاده‌روی اربعین به مطالعه می‌پردازند، حقیقت برای جامعه جهانی آشکار شده و پی به حقیقتی می‌برند که دین اسلام دینی برای تکامل و دفاع از انسانیت است.

وی افزود: همچنین رفتن به زیارت بزرگان دینی از لحاظ شرعی و از نظر فقهای اهل‌سنت نه تنها هیچ گونه مشکلی نداشته، بلکه از مستحبات بوده و اگر برادران و خواهران شیعه و سنی به دور از مسائل خرافی برای پیاده‌روی اربعین مراجعه می‌کنند، به این خاطر نیست که به دنبال بدعت خرافی باشند.

امام جمعه اهل سنت ارومیه گفت: بلکه مسلمانان برای زیارت شخصیت بزرگوار جهان اسلام یعنی امام حسین(ع) که از اهل‌بیت پیامبر(ص) و اولاد رسول الله(ص) است به کربلا مشرف می‌شوند، شخصیتی که دین مبین اسلام را احیا کرد و با حرکت خود در این مکان مبارک و مقدس سبب شد که اسلام را نجات بدهند.

وی در ادامه اظهار داشت: زمانی که پیاده‌روی اربعین انجام می‌شود، به سمع و نظر و گوش همه جهانیان رسانده می‌شود که آزادی‌خواهانی از نسل و سلاله پاک پیامبر(ص) در جهان بوده‌اند که به پا خواستند و برای دفاع از مظلومان آمدند و این حرکت برای تمام مردم جهان بار دیگر احیا می‌شود.

ماموستا کلشی‌نژاد بیان کرد: همچنین جهان با مشاهده آیین عظیم اربعین حسینی به این فکر می‌افتد که این حرکت برای چیست و چرا شخصیت بزرگواری برای دفاع از مظلومان به خاک کربلا آمد تا دین را نجات بدهد.

وی افزود: بنابراین زمانی که به مطالعه می‌پردازند حقیقت برای جامعه جهانی به خصوص جامعه اهل تحقیق دنیا آشکار شده و پی به حقیقتی می‌برند که دین اسلام دینی برای دفاع از انسانیت و مظلومان و همچنین دینی برای تکامل انسانیت است و شخصیت‌هایی مانند امام حسین(ع) برای احیای این دین حاضر شدند که جان و مال و اولاد خود را در این راه فدا کنند.

انتهای پیام

 

فهرست