شناسه خبر: 4052

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=4052

امام جمعه شهر ربط سردشت
اتحاد موجب عزت وکرامت مسلمانان است
ماموستا عثمان یوسفی اظهار داشت: مسلمانان از تفرقه وتوجه به احزاب تکفیری دوری کنند  و مذهب غراء حضرت امام شافعی رح پیروی نمایند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، نمازجمعه این هفته شهر ربط سردشت به امامت ماموستا عثمان یوسفی امام جمعه شهر ربط اقامه گردید.

ماموستا یوسفی در ابتدا ازمردم وکسانی که سن آنانی که بالای ۸۰ سال است درخواست کرد برای تزریق واکسن کرونا به مراکز درمانی سطح شهرستان مراجعه نمایند.

سپس به مناسبت عید فرخنده فطر را به مردم مؤمن جهان اسلام و ایران و شهرربط تبریک گفت.

وی اظهار خرسندی کردندکه عید امسال یکپارچه و متحد بود اشاره کرد و گفت: اتحاد موجب عزت وکرامت مسلمانان است که باید مسلمانان از تفرقه وتوجه به احزاب تکفیری دوری کنند  و مذهب غراء حضرت امام شافعی رح پیروی نمایند.

ماموستا یوسفی در ادامه به مراتب سه گانه نفس اشاره کرد و گفت، عبارتند: نفس اماره که دراین زمینه برای توضیح بیشتر به آیه ی۵۳ سوره یوسف اشاره کرد و گفت:

وما ابرئ نفسی ان النفس لاماره بالسوء الا ما رحم ربی ان ربی غفور رحیم

و من نفس خود را تبرئه نمى‌کنم، چرا که نفس قطعاً به بدى امر مى‌کند، مگر کسى را که خدا رحم کند، زیرا پروردگار من آمرزنده مهربان است

« نفس لوامه»

ماموستا یوسفی تصریح نمود:که نفس لوامه همان وجدان اخلاقی است دادگاهی خودش .که در ادامه تفسیر این قسمت فرمودند علل گرایش به مادیگری وانکار مبدء ومعاد وغیرمقیدبودن به دین وگریز ازاوامرالهی واقناع کاذب وجدان برای این است که همواره راهی برای گناه وخروج ازاطاعت خداوند راداشته باشد

« نفس مطمئنه»

امام جمعه ربط خاطر نشان کرد: رسیدن به این مرحله ازنفس نیازمندتلاش وکوشش جدی وفراوان است واشاره داشتند یه آیه ی (والذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا)

در پایان ماموستا یوسفی اظهار داشت: ای مردم خدایی وربانی باشید ، رمضانی نباشید.

گرفتن روزه تمام شدنی نیست ، تلاوت قرآن تمام شدنی نیست ، مساجد بعداز مضان هم بازهستند و تعطیل نمی‌شوند، اجابت دعا تعطیل نمیشود.

انتهای پیام

فهرست