امام جمعه اهل سنت ارومیه
اتحاد و وحدت مسلمانان در عزاداری‌ها از راهکارهای تقریب مذاهب اسلامی است
ماموستا مامد کلشی‌نژاد اظهار داشت: محور اتحاد و وحدت مسلمانان در عزاداری‌ها و از سوی دیگر منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی بهترین راهکار برای همه جوامع و مذاهب اسلامی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، ماموستا مامد کلشی‌نژاد در گفت‌وگو با رابط خبری، با اشاره به برخی از بدعت‌هایی که در عزاداری امام حسین(ع) انجام می‌شود اظهار داشت: دشمنان اسلام تلاش های فراوانی انجام می‌دهند که دین مبین اسلام را دین خشونت در جامعه جهانی معرفی کنند و متاسفانه در سالیان اخیر و به انحای مختلف نیزگروه‌هایی مانند داعش به وجود آمده تا اهل‌سنت را خشن به دنیا معرفی کنند.

وی افزود: در کنار آن نیز شیعه‌هایی در انگلیس به وجود آوردند که مربوط به یک گروه خشن بوده که معتقد به هیچ کدام از مسائل اسلامی و مذهبی نبودند تا در این اثنا، مسلمانان شیعه و سنی را به عنوان افرادی خشن به دنیا معرفی کنند.

امام جمعه اهل سنت ارومیه گفت: بی‌تردید بهترین دین، اسلام است که حق و حقوق لازم برای جامعه قائل است و حقوق بشر را رعایت می‌کند.

وی تصریح کرد: دین مبین اسلام در مسئله عزاداری، جشن و سرور و همچنین مسائل عبادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی، قوانینی را برای جامعه عنوان کرده که اگر جامعه اسلامی آنها را رعایت کند می‌تواند یک پیام بزرگ برای نجات جامعه بشری باشد.

ماموستا کلشی‌نژاد گفت: باید در عزاداری ها به دور از همه بدعت‌هایی که نه تنها سبب رشد اسلام نمی‌شود بلکه سبب برخی مسائل چالش برانگیز برای اسلام و سوتفاهم‌ها برای غیرمسلمانان می‌شود، دوری کرد.

امام جمعه اهل سنت ارومیه در پایان گفت: محور اتحاد و وحدت مسلمانان در عزاداری‌ها و از سوی دیگر منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی بهترین راهکار برای همه جوامع و مذاهب اسلامی است و اگر آنها را به عنوان نصب العین و چراغ راه برای خود قرار دهیم، هم سبب رشد اسلام و هم سبب تعالی مسلمانان می‌شود.

انتهای پیام

 

فهرست