نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه
اختلاف‌افکنان بین شیعه و سنی مصالح مسلمانان را درنظر نمی‌گیرند
حجت الاسلام سید مهدی قریشی اظهار داشت: بی تردید هر کس بین شیعه و سنی اختلاف‌افکنی کند فرد مغرضی است که مصالح مسلمانان را در نظر نمی‌گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در خطبه های آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته ارومیه با اشاره به اینکه باید در این ایام به نزدیکان و خویشاوندان و سپس به دیگران کمک کرد اظهار داشت: اگر کمک به همنوع را از خویشاوندان و بستگان آغاز کنیم نیازی به کمک به دیگران وجود ندارد.
وی تصریح کرد: بنابراین این وظیفه شرعی است و در نزد خداوند متعال از بهترین کارها است و رحمت را از سوی خداوند متعال نازل می‌کند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه با اشاره به بیماری کرونا گفت: باید با التماس و دعا و توسل از خدا خواست که این بلای بیماری را از کشور دفع کند و بی‌تردید اگر خدا بخواهد به سرعت این بلا و مصیبت دفع می‌شود.
وی افزود: امام علی(ع) در نهج البلاغه فرمود اگر جماعتی در موقع بلا و مصیبت به درگاه خدا جزع و فزع کرده و ناله کنند و با صدق نیت و از اعماق قلب بخواهند، خداوند نعمت را بازمی‌گرداند.
حجت الاسلام قریشی با اشاره به روز ۲۳ مرداد روز مقاومت بیان کرد: در جنگ ۳۳ روزه ،حزب الله توانست بر اسرائیل پیروز شود و آنها با تحریک آمریکا جنگ را آغاز کرده و خواستار نابودی حزب الله شده بودند و هر کاری خواستند انجام دادند اما در نهایت شکست خورده و مجبور به اعلام آتش بس شدند.
وی تاکید کرد: بی‌تردید مقاومت هزینه داشته اما تسلیم شدن هزینه بیشتری دارد و درست است که ایران اسلامی در فشار و سختی است ولی تسلیم نشده است، اما آنان که تسلیم دشمن شدند، هزینه‌های زیادی مرتکب شده و اسیر و ذلیل هستند و بنابراین راه، راه مقاومت و ایستادگی و مقاومت است.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه در ادامه با تاکید بر وجود امنیت مثال زدنی در کشور توسط نیروهای نظامی و امنیتی و به برکت رهبری داهیانه امام خامنه ای و همراهی مردم در کشور افزود: با وجود تمامی مشکلات در جامعه، اما امنیت در کشور به ویژه در آذربایجان غربی که استانی مرزی است وجود دارد و باید قدردان نیروهای امنیتی بوده و از سوی دیگر اجازه اختلاف افکنی و تحریک را به دشمن نداد.
دکتر قریشی اظهار داشت: هر چیزی در کشور و حتی عزاداری حسینی در سایه نعمت امنیت است و نباید اجازه برهم زدن امنیت را به هیچ کس داد و بی شک نیز، هر کس بین شیعه و سنی اختلاف افکنی کند فرد مغرضی است که مصالح مسلمانان را در نظر نمی‌گیرد.

انتهای پیام

 

فهرست