شناسه خبر: 3451

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=3451

امام جمعه پیرانشهر
اختلاف نظر تاریخی هیچ تاثیری بر ماهیت بعثت ندارد 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ؛ نماز جمعه با رعایت پروتکل های بهداشتی و به امامت حاج ماموستا دکتر مصطفی محمودی امام جمعه محترم شهرستان برگزار که در ابتدا ضمن توصیه نفس خود و نماز گزاران به تقوی و پرهیز از گناه با استناد به آیات کلام الله مجید و احادیث پیامبر گرامی اسلام (ص) به ۲۷ رجب اشاره و این عید بزرگ را به نماز گزاران و مسلمانان جهان تبریک گفت .

ماموستا محمودی با بیان دیدگاه جامعه اهل سنت و اهل تشیع ۲۷ رجب را از دیدگاه اهل سنت رفتن پیامبر اکرم (ص) با جسم و روح در شب از مکه مکرمه به بیت المقدس و از بیت المقدس به آسمان ها تا جایی که از طرف خداوند اجازه داشته و از معجزات پیامبر (ص)  وصف نمود و افزود: نزد برادران اهل تشیع در این روز پیامبر گرامی اسلام مبعوث شده که اهل سنت بعثت را در ماه مبارک رمضان  می دانند .

وی با بیان این که اختلاف نظر تاریخی هیچ تاثیری بر ماهیت بعثت ندارد  نجات عالم بشریت از بند مستکبران ، تزکیه نفس ، تعلیم و تربیت ، بشارت و انذار ، علاج امراض روحی و اجرای عدالت را از اهداف مهم بعثت نام برد و گفت: خداوند در آیات قرآن کریم بیان فرموده که پیامبران با دلایل محکم جهت اجرای عدالت در بین جامعه مبعوث گردیده اند و دارای معجزات خاص خود می باشند  .

امام جمعه پیرانشهر با اشاره به دنیای استکبار، اظهار داشت: در هر عصر و زمانی مستکبران در برابر عدالت موضع گیری نموده و حتی در برابر پیامبران و آیات الهی ایستادگی و مانع اجرای عدالت شده اند که در آخرت عقابی سخت آنان را فرا خواهد گرفت .

ماموستا محمودی ۲۲  اسفند را سالروز تشکیل بنیاد شهید در سال ۵۸ به دستور امام راحل ره  به منظور پیگیری مشکلات خانواده شهدا را تبریک و اظهار امیدواری کرد که تلاش بیشتری در جهت رفع مشکلات صورت گیرد و ما هرچه داریم از خون این شهداست .

خطیب نماز جمعه در ادامه روز چهارشنبه آخر سال را روز شادمانی نام برد و افزود: تجربیات نشان داده که موارد سال های قبل تکرار نگردد تا پایان سال عمر یک انسان که نزد خداوند بسیار شریف است به ناراحتی و غم و اندوه تبدیل نگردد و می توان آنچه در راه خرید ترقه و …… هزینه می گردد به فقرا اختصاص و  با آن خانواده ای را خوشحال و خندان نمود .

نمازجمعه با صلوات بر محمد (ص)  و آل محمد (ص) وآرزوی طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری و پیروزی مسلمانان  در سراسر جهان و نابودی دنیای کفر به پایان رسید

انتهای پیام .

فهرست