شناسه خبر: 2098

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=2098

 نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه
ادعای فرانسه نسبت مهد آزادی و تمدن، دروغ است
حجت الاسلام سیدمهدی قریشی اظهار داشت: توهین به مقدسات میلیون ها مسلمان به استدلال وجود آزادی بیان کاری سخیف و ناسنجیده است در حالی که اگر در همان کشور کسی مسئله هلوکاست را زیر سوال ببرد او را محاکمه می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ اهم بیانات حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه در برنامه میعادگاه آدینه ۲۱ شهریور ماه ۹۹ اظهار داشت:

وی افزود: توهین به مقدسات میلیون ها مسلمان به استدلال وجود آزادی بیان کاری سخیف و ناسنجیده است در حالی که اگر در همان کشور کسی مسئله هلوکاست را زیر سوال ببرد او را محاکمه می کنند، لذا این مسئله خباثت و دشمنی آنان را نسبت به مسلمین نشان می دهد.

امام جمعه ارومیه تصریح نمود: اسلام در مقابل اینگونه رفتارها در قرآن ، مسلمین را از اهانت به مقدسات تمامی ادیان حتی بت پرستان منع کرده است، لذا توهین در دین اسلام ممنوع است.

سید مهدی قریشی اظهار داشت: ادعای فرانسه نسبت مهد آزادی و تمدن، دروغ است

کشور فرانسه که خود را مهد آزادی و تمدن می داند به خود اجازه می دهد به مقدسات دینی توهین کند که در آن اهانت به دیگران ممنوع است لذا ادعای فرانسه نسبت به آزادی و تمدن دروغ است.

وی تاکید کرد: دشمنان اسلام به دلیل اینکه نمی توانند با دین اسلام و قرآن مقابله ، معقول کنند شروع به توهین می کنند که از نظر عقلا و افراد آزاده جهان اهانت کنندگان افرادی عاجز هستند و قدرت مقابله معقول ندارند.

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه افزود: توهین به مقدسات مسلمین کاملا برنامه ریزی شده است و می خواهند با این کار سایر اشتباهات خود را پوشش دهند لذا مسلمین باید کاملاً آگاه باشند که آن ها با مسلمین دشمنی دارند و مسلمین باید مناسبات و ارتباطات خود با آن ها را بر این اساس قرار دهد.

انتهای پیام

فهرست