دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت آذربایجان غربی
ارتحال ملکوتی آیت الله تسخیری سفیر وحدت و تقریب ولی امر مسلمین جهان مدظله العالی و اندیشمند توانا ، موجب تاسف و تاثر عمیق گردید.
روحانیون و ائمه جمعه و جماعات و طلاب مدارس علوم دینی استان آذربایجان غربی اظهار داشتند: آیت الله تسخیری عمر پر برکت خود را صرف راه و مسیری بسیار مبارک که همانا وحدت و تقریب یکپارچگی دنیای اسلام که مورد تاکید قرآن و سنت نبوی و سیره و منش امامان و بزرگان دین ما بوده و هست ، کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ روحانیون و ائمه جمعه و جماعات و طلاب مدارس علوم دینی استان آذربایجان غربی ، به مناسبت ارتحال حضرت آیت الله تسخیری بیانیه ای را صادر کردند:

متن بیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبدیلًا

ارتحال ملکوتی آیت الله تسخیری سفیر وحدت و تقریب ولی امر مسلمین جهان مدظله العالی و دبیر سابق مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و اندیشمند توانا ، موجب تاسف و تاثر عمیق گردید.

آیت الله تسخیری عمر پر برکت خود را صرف راه و مسیری بسیار مبارک که همانا وحدت و تقریب یکپارچگی دنیای اسلام که مورد تاکید قران و سنت نبوی و سیره و منش امامان و بزرگان دین ما بوده و هست ، کرد.

ریاست سالیان متمادی بر مجمع تقریب و تالیفات نفیس و ارزشمند ایشان در راستای وحدت و تقریب و اخلاق و منش و رویکرد تقریبی وی در همه زمینه ها و مسافرت و شرکت مشتاقانه و عاشقانه ایشان در دهها همایش داخلی و خارجی علیرغم کهولت سن از ایشان شخصیت بسیار محبوب و تاثیر گذار در دنیای اسلام ساخته بود که همه مذاهب اسلامی وی را فردی صادق و دلسوز و عاشق برای وحدت و تحقق امت واحده اسلامی می دانستند .

فقدان این ذخیره اندیشمند ثلمه بزرگی برای حوزه های علمیه و جامعه روحانیت و مجامع تقریبی در سرتاسر جهان اسلام محسوب می شود که از پروردگار حکیممان ، فقدان ایشان را با تسخیری های دیگر جبران نماید.

ما روحانیون و ائمه جمعه و جماعات و طلاب مدارس علوم دینی استان آذربایجان غربی، رحلت این عالم ارزشمند و تقریبی را به محضر مبارک مقام معظم رهبری مد ظله العالی و بیت شریف آن مرحوم و مراجع عظام و حوزه های دینی و مردم بزرگوار و وحدت طلب ایران اسلامی تسلیت عرض نموده ، و علو درجات اخروی را برای ایشان و صبر جمیل را برای اهل بیت و دوستداران آن عالم وارسته و مجاهد  را از خداوند منان استدعا مندیم.

والسلام علیکم

انتهای پیام

فهرست