شناسه خبر: 4539

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=4539

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه
ازدواج و تشکیل خانواده از معجزات خداوند است
سیدمهدی قریشی اظهار داشت: انسان در زمان تجرد تصمیمات زندگی را به تنهایی می گیرد اما بعد از ازدواج باید در تصمیمات زندگی نظر شریک زندگی خود را مد نظر قرار بدهد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، در همایش ازدواج طلاب ، حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه اظهار داشت: ازدواج و تشکیل خانواده از معجزات خداوند است چرا که با ازدواج مودت و محبت در دل دو نفر ایجاد می شود که قبلاً هیچ شناختی از هم نداشتند.

وی افزود: انسان در زمان تجرد تصمیمات زندگی را به تنهایی می گیرد اما بعد از ازدواج باید در تصمیمات زندگی نظر شریک زندگی خود را مد نظر قرار بدهد.

انسان باید بعد از ازدواج تلاش کند تا با شریک زندگی خود سازگاری ایجاد کند چرا که زندگی آنطوری ادامه پیدا می کند که انسان آن را آغاز کرده است لذا اگر زندگی خود را با سازگاری آغاز کنید تا انتها با هم سازگار خواهید بود.

قطعا در زندگی انسان های عادی اختلاف سلیقه وجود دارد اما برای اینکه این اختلاف سلیقه ها باعث قهر و دعوا نشود باید در زندگی دین سالاری حاکم باشد و زن و مرد در مواجهه با اختلافات به جای زن سالاری یا مرد سالاری به دستورات دین مراجعه کرده و با معیار دینی زندگی کنند.

امام جمعه ارومیه خاطر نشان کرد: اگر در زندگی احکام دین حاکم شود اختلافات در آن ایجاد نمی شود اگر هم پیش آمد سریع برطرف می شود.

زن و شوهر در زندگی باید همدیگر را به سوی خداوند و عبادت و اطاعت خداوند دعوت کنند لذا در زندگی همدیگر را به نماز اول وقت، قرآن خواندن و سایر اعمال صالح تشویق کنید

سید مهدی قریشی تصریح نمود: احترام به والدین در زندگی بسیار مهم است و سبب نزول رحمات و برکات الهی می شود لذا در طول زندگی علاوه بر احترام نسبت به یکدیگر، حرمت والدین خود و همدیگر را داشته باشید.

وی در ادامه افزود: در هر کاری نیت الهی داشته باشید چرا که نیت الهی و صالحه در تمامی زندگی سبب می شود که اعمال انسان تبدیل به عبادت شود

براساس روایتی از پیامبر اسلام صلی الله علیه وآله، کمک به همسر و فرزندان کفاره گناهان و دفع کننده غضب خداوند است لذا در طول زندگی زن و مرد باید در امورات خانه و زندگی به یکدیگر کمک کنند.

انتهای پیام

 

فهرست