شناسه خبر: 2777

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=2777

امام جمعه پیرانشهر
ازدواج یک امر الهی ، لازم برای ادامه نسل بشر است
ماموستا دکتر مصطفی محمودی اظهار داشت: همه باید این امر الهی را به جا آورده و از فقر و نداری ترسی نداسته باشند چون خداوند رازق روزی مخلوقات است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ نماز جمعه این هفته پیرانشهر به امامت حاج ماموستا دکتر مصطفی محمودی در مسجد جامع اقامه شد.

ماموستا محمودی در ابتدا ضمن توصیه نفس خود و نماز گزاران به تقوی و پرهیز از گناه با استناد به آیات کلام الله مجید و احادیث پیامبر گرامی اسلام (ص) به امر ازدواج  اشاره کرد و گفت: ازدواج یک امر الهی و مهم برای ادامه نسل بشر و لازم است رعایت و انجام گیرد .

وی با اشاره به آیه ۳۲ سوره نور ، ازدواج را یک امر الهی و  ضروری توصیف کرد و افزود:  همه باید این امر الهی را به جا آورده و از فقر و نداری ترسی نداسته باشند چون خداوند رازق روزی مخلوقات است .

خطیب نماز جمعه ازدواج را باعث از بین بردن  فساد در جامعه ، ادامه نسل بشر ، تربیت درست ، تامین غریزه جنسی ، تشکیل خانواده ، انس و الفت و محبت بین جامعه برشمرد و گفت: چنانچه این امر الهی صورت نگیرد جامعه به سوی پیری رفته و چرخه اقتصاد کشور از کار خواهد افتاد .

امام جمعه پیرانشهر اشاره با ترجمه حدیثی از پیامبر گرامی اسلام (ص) کرد که می فرماید: ازدواج کنید تا امت محمدالمصطفی (ص) زیاد شود و من در روز قیامت به شما افتخار کنم از همه مردم به طور عموم درخواست نمود افراد مجرد را از نظر مالی ، معنوی و فرهنگی کمک تا مشکلات موجود برای ازدواج از بین برود و از مسئولین نیز در خواست نمود که تسهیلات لازم برای جوانان فراهم و بانک ها نیز در پرداخت وام ازدواج سختگیری نکنند .

دکتر محمودی در ادامه ضمن گرامیداشت یاد شهدای ۱۹ دیماه سال ۱۳۵۶ در قیام مردم انقلابی قم افزود: در این روز مردم مبارز قم در سال ۵۶ جرقه انقلاب را زده و قیام نمودند که باعث ناراحتی شاه شد و جمع زیادی را شهید که بعد از چهل روز از قیام مردم قم در تبربز نیز انقلاب شروع و این تظاهرات ادامه داشت تا در ۲۲ بهمن ۵۷ پیروز شد که امیدواریم این انقلاب تا ابد ادامه داشته باشد .

نمازجمعه با صلوات بر محمد (ص) و آل محمد (ص) وآرزوی طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری و پیروزی مسلمانان در سراسر جهان و نابودی دنیای کفر به پایان رسید

انتهای پیام .

فهرست