مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی
از ابتدای امسال ۷۵۰ طرح اشتغال مددجویی در استان اجرا شده است
 دکتر سهندی مطرح کرد: به همت کمیته امداد آذربایجان غربی و به منظور توانمندسازی مددجویان، از ابتدای امسال ۷۵۰ طرح اشتغال مددجویی در استان اجرا شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مدارس علوم دینی اهل سنت استان آذربایجان غربی ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، عزیز سهندی، مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی در دیدار با فرماندار شهرستان شوط گفت: به همت کمیته امداد آذربایجان غربی و به منظور توانمندسازی مددجویان، از ابتدای امسال ۷۵۰ طرح اشتغال مددجویی در استان اجرا شده است.

وی ادامه داد: در راستای ایجاد این تعداد فرصت شغلی برای مددجویان، بیش از ۲۵۵ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی قرض‌الحسنه پرداخت شده است.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی با تاکید بر اینکه مسکن یکی از نیازهای اساسی مددجویان است، افزود: تاکنون ۶۵۵ واحد مسکن مقاوم مددجویی در آذربایجان‌غربی احداث شده و تعمیرات چهار هزار واحد مسکونی در نیز با اعتبار ۶۰ میلیارد تومان   در جریان است.

وی اضافه کرد: همچنین در سه ماهه اول سال‌جاری، ۲۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان زکات در سطح استان جمع آوری شده که این میزان در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته  ۸۹ درصد رشد داشته است.

سهندی خاطرنشان کرد: از این میزان زکات دریافت شده، ۱۹ میلیارد تومان به نیازمندان اختصاص یافته  و یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان نیز در راستای اجرای طرح‌های عمرانی عام المنفعه در روستاهای محروم هزینه شده است.

انتهای پیام

فهرست