نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه
از خود گذشتگی حضرت امیرالمومنین در راه دین و پیامبر باید الگوی مومنین باشد
حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی اظهار داشت: از خود گذشتگی حضرت امیرالمومنین علیه السلام در راه دین باید الگو و سرمشق مومنین بوده و مومنین باید بتوانند هست و نیست خود را در راه خداوند و دین اسلام فدا کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ؛ نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه ارومیه، ضمن دعوت به رعایت تقوای الهی و تبریک ایام میلاد با سعادت حضرت امیرالمومنین علیه السلام به بیان خطبه ای از حضرت پرداخت و گفت: حضرت در خطبه ای در نهج البلاغه به این مضمون می فرمایند که اگر پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله، من را به جانشینی خود منصوب نمی کردند باز شایستگی آن را داشتم که از طرف مردم به جانشینی پیامبر اسلام انتخاب شوم.

وی افزود: حضرت می فرمایند کسانی از اصحاب پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله که خداوند حفظ دین را بر عهده آن ها قرار داده است می دانند که من حتی یک لحظه از دستور خداوند و پیامبر مخالفت نکرده ام و نه تنها مخالفت نکرده ام بلکه در عرصه هایی که پهلوانان شجاعت خود را از دست می دهند وجود خود را فدای پیامبر کرده ام.

امام جمعه ارومیه خاطر نشان کرد: در لیله المبیت حضرت علی ابن ابی طالب علیه السلام در رختخواب پیامبر خوابیدند و با اینکه اطمینان داشتند دشمن در پی به شهادت رساندن پیامبر اسلام است حاضر شدند جان خود را در راه پیامبر به خطر بیاندازند و در جنگ بدر، احد، خیبر و خندق در صف مقدم بودند و حاضر بودند در قبال حفظ جان پیامبر جان خود را فدا کنند.

سید مهدی قریشی تأکید کرد: از خود گذشتگی حضرت امیرالمومنین علیه السلام در راه دین باید الگو و سرمشق مومنین بوده و مومنین باید بتوانند هست و نیست خود را در راه خداوند و دین اسلام فدا کنند.

هر زمان نیاز باشد انسان باید جان خود را فدای دین و رهبر الهی کند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی در ادامه گفت: حضرت می فرمایند سر مبارک پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله هنگام وفات در آغوش من بود و جان پیامبر هنگامی که در آغوش من بود به سوی خداوند عروج کرد و هنگام غسل پیامبر صلی الله علیه و آله، ملائکه الله به من کمک کردند و در و دیوار در رحلت پیامبر گریه کرده و پیامبران الهی دسته دسته می آمدند و برای پیامبر نماز و دعا می خواندند و گوش های من از صدای آن ها پر بود تا زمانی که پیامبر در قبر مبارک قرار دادیم.

وی خاطر نشان کرد: لذا حضرت می فرمایند چه کسی سزاوارتر و نزدیک تر از من به پیامبر در زمان زندگی و هنگام وفات بود و قسم به خداوند که من در راه حق هستم و افرادی که در مقابل من هستند در راه باطل قدم برمی دارند.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: حضرت از لحظه ایمان به خداوند، جان خود را در راه دین و پیامبر به خطر انداخته اند، دین یک مسئله ارزشمند است که هر زمان نیاز باشد انسان باید جان خود را فدای دین و رهبر الهی کند چرا که در راه دین پیامبران و اهل بیت جان خود را فدا کرده اند لذا هر زمان که نیاز باشد انسان باید جان خود را برای دین و رهبر الهی فدا کند تا دین و رهبر الهی را حفظ کند.

امام جمعه ارومیه تأکید کرد: آنچه که در خصوص حضرت اباعبدالله علیه السلام در روز عاشورا نقل شده، این است حضرت می فرمایند اگر دین پیامبر باقی نخواهد ماند مگر با کشته شدن من، ای شمشیرهای آخته مرا تکه تکه کنید تا دین پیامبر زنده بماند، لذا این مسئله باید قلوب مومنین تثبیت شود که هر زمان نیاز باشد انسان باید جان خود را در راه دین فدا کند.

انتهای پیام

فهرست