مسئول مرکز اسلامی پیرانشهر
از دانش آموزان حاضر در کلاس های قرآن ، ویژه دختران تجلیل بعمل آمد
حجت الاسلام کوهی اظهار داشت: با قرآن مانوس باشید و به آیات و احکام الهی عمل کنید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی، مراسم تجلیل از دانش آموزان حاضر در کلاس های قرآن ویژه دختران با حضور و سخنرانی مسئول مرکز اسلامی ، مدیر مدرسه صلاح الدین ایوبی و ماموستا نیازی و ماموستا مهربانی و با مربیگری ماموستا ایوب محمد مولانی در مسجد محمد رسول الله (ص) شهرستان پیرانشهر برگزار گردید.

در این جلسه حجت الاسلام کوهی از زحمات مربی محترم ماموستا ایوب محمد مولانی تقدیر و تشکر نمود وحضور دانش آموزان در مسیر قرآن را مهم خواند و افزود:  نوجوانان عزیز حتما به خاطر توفیق شرکت در کلاس های قرآن شاکر خداوند متعال تشکر باشید و خداوند متعال در سوره مزمل می فرماید: فَاقْرَءُوا مَا تَیَسَّرَ مِنَ الْقُرْآنِ …. پس در هر حال آنچه میسّر و آسان باشد به قرائت قرآن پردازید. الحمدلله شماها از همین سنین نوجوانی و کودکی توفیق قرائت و تلاوت قرآن را پیداکردید و قدران این توفیق باشید و با تمام جدیت مسیر قرآن را ادامه بدهید که عاقبت بخیری شما در همین مسیر است.

وی در ادامه  با اشاره به جایگاه دختران در اسلام و تعیین کننده بودن آن افزود: با قرآن مانوس باشید و به آیات و احکام الهی عمل کنید. انسانی که با قرآن انس گرفته  است قطعا نمی تواند دروغ بگوید یا بد حجاب باشد یا غیبت کند. اگر قرآن می خوانید حتما باید به آیات و احکام الهی هم عمل بکنیم و در معانی آن نیز تعمق و تفکر کنیم. اگر شماها اگر از همین سنین نوجوانی به آیات و احکام الهی عمل کنید حتما می توانید در آینده به عنوان مادر، یک نسل و خانواده قرآنی را تربیت خواهید کرد.

در آخر مراسم  از ۲۰ نفر از قرآن آموزان دختر مسجد محمد رسول الله (ص) تجلیل بعمل آمد.

انتهای پیام

 

فهرست