مسئول مرکز اسلامی پیرانشهر
از دانش آموزان حاضر در کلاس های قرآن ، ویژه پسران تجلیل بعمل آمد
حجت الاسلام کوهی اظهار داشت: خواندن قرآن در هیچ حالتی مانند مریضی و هنگام کسب روزی حلال و جهاد و غیره تعطیل نمی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی، مراسم تجلیل از دانش آموزان حاضر در کلاس های قرآن ویژه پسران با حضور و سخنرانی مسئول مرکز اسلامی ، مدیر مدرسه صلاح الدین ایوبی و ماموستا نیازی و ماموستا مهربانی و با مربیگری ماموستا ایوب محمد مولانی در مسجد خانقاه  شهرستان پیرانشهر برگزار گردید.

در این جلسه حجت الاسلام کوهی از زحمات مربی محترم ماموستا ایوب محمد مولانی تقدیر و تشکر نمود وحضور دانش آموزان در مسیر قرآن را مهم خواند و افزود: نوجوانان عزیز حتما به خاطر توفیق شرکت در کلاس های قرآن از محضر خداوند متعال تشکر کنید ، خداوند متعال در سوره مزمل می فرماید: فَاقْرَءُوا مَا تَیَسَّرَ مِنَ الْقُرْآنِ أَنْ سَیَکُونُ مِنْکُمْ مَرْضَى وَآخَرُونَ یَضْرِبُونَ فِی الْأَرْضِ یَبْتَغُونَ مِنْ فَضْلِ اللَّهِ وَآخَرُونَ یُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِ اللَّهِ فَاقْرَءُوا مَا تَیَسَّرَ مِنْهُ…. پس در هر حال آنچه میسّر و آسان باشد به قرائت قرآن پردازید وخدا بر احوال شما آگاه است که برخی مریض و ناتوانند و برخی از کرم خدا روزی می‌طلبند و در زمین سیر و سفر می کنند و برخی در راه خدا به جنگ و جهاد مشغولند، پس در هر حال آنچه میسّر و آسان باشد به قرائت قرآن پردازید.

وی در ادامه افزود: دوستان عزیز خداوند متعال در این آیه می فرماید:  خواندن قرآن در هیچ حالتی مانند مریضی و هنگام کسب روزی حلال و جهاد و غیره تعطیل نمی شود. در روایت آمده است که  باید روزانه حداقل ۵۰ آیه از آیاتی الهی خوانده شود که الحمدلله شماها از همین سنین نوجوانی و کودکی توفیق قرائت و تلاوت قرآن را پیداکردید و قدران این توفیق باشید و با تمام جدیت مسیر قرآن را ادامه بدهید که عاقبت بخیری شما در همین مسیر است.

حجت الاسلام کوهی در ادامه عمل به شریعت را مایه تقرب و بندگی خدا خاطر نشان کرد و افزود: با قرآن مانوس باشید و به آیات و احکام الهی عمل کنید. انسانی که با قرآن انس گرفته باشد نمی تواند و فحش بدهد و دروغ بگوید یا بدحجاب باشد یا غیبت بکند به این معنی که قطعا این انس و ارتباط با قرآن اورا از این اعمال حرام دور می سازد. اگر قرآن می خوانیم حتما باید به آیات و احکام الهی هم عمل کنیم زیرا  که راه رسیدن به کمال همان عمل به شریعت الهی است و لاغیر.

در آخر مراسم از ۲۰ نفر از قرآن آموزان تجلیل بعمل آمد.

انتهای پیام

فهرست