شناسه خبر: 842

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=842

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه
از مهم‌ترین شروط تبلیغ عمل کردن توسط مبلغ است
سید مهدی قریشی افزود: باید معنویت و عبودیت در وجود مبلغ حاکم باشد چرا که اگر تعبد و معنویت در مبلغ حاکم نباشد تأثیر زیادی بر مردم نخواهد گذاشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ،  حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در همایش سراسری گام دوم تبلیغ ضمن تبریک روز تبلیغ و اطلاع‌ رسانی دینی و سالروز تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی به دستور امام خمینی (ره) گفت: تبلیغ مسائل دین و معارف اهل‌بیت در جامعه به اندازه‌ای مهم است که خداوند از بین تمامی بندگان خود شایسته‌ترین افراد را به عنوان پیامبر و مبلغ دین انتخاب نموده است.

وی افزود: دومین مسئله در اهمیت تبلیغ معارف دین شریک بودن مبلغ در اعمال کسانی است که با تبلیغ او عمل صالحی انجام می‌دهند، لذا مبلغی که به کار تبلیغ دین مشغول است در ثواب هر چه که از تبلیغ او که توسط مردم عمل می‌شود شریک خواهد بود.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی ضمن اشاره به مهم‌ترین شرط تبلیغ دین گفت: از مهم‌ترین شروط تبلیغ دین عمل کردن توسط مبلغ است لذا باید معنویت و عبودیت در وجود مبلغ حاکم باشد چرا که اگر تعبد و معنویت در مبلغ حاکم نباشد تأثیر زیادی بر مردم نخواهد گذاشت.

امام جمعه ارومیه خاطر نشان کرد: به همین سبب خداوند وقتی ویژگی‌های مبلغین را در قرآن می‌فرمایند آن‌ها را با ویژگی‌های تقوا و خشیت الهی معرفی می‌کند و بهترین راه کسب تقوا شب زنده‌داری و عبادت‌های شبانه است.

سید مهدی قریشی ضمن اشاره راه و مسیر رسیدن به اهداف عالی تبلیغ که همنشینی با پیامبران و اهل ‌بیت است ، گفت: مسیر رسیدن به هدف در این زمینه بسیار گسترده و طولانی است و راه رسیدن به این مقصد دعا برای رسیدن به مقام نزدیک به عصمت و شبیه شدن به پیامبر و اهل‌ بیت است که در دعای قنوت نماز عید فطر و قربان این دعا آمده است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: لذا برای رسیدن به این هدف باید همت زیادی داشت و شبانه‌روز تلاش کرد تا به اهداف بلندی که همنشینی با پیامبران و اهل بیت است رسید.

در انتهای این همایش با اهدای لوح از روحانیون مبلغ و فعالین فرهنگی استان تقدیر به عمل آمد

انتهای پیام

فهرست