امام جمعه اهل سنت ارومیه
اسرائیل واقعا یک غده سرطانی است که منطقه و جهان اسلام را گرفتار کرده است
ماموستا عبدالقادر بیضاوی افزود: فلسفه وجودی این رژیم بر پایه تجاوز بوده و نوع تشکیل آن نیز با تصرف و اشغال سرزمین دیگران گره خورده است و موضوع اراضی ابراهیمی و تصرف آن خبر تعجب آوری نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛امام جمعه اهل سنت ارومیه طی گفتگو با رابط خبری تقریب گفت.

اسرائیل واقعا یک غده سرطانی است که منطقه و جهان اسلام را گرفتار کرده است.

بیضاوی به سالروز تشکیل رژیم صهیونیستی(روز نکبت) گریزی زد و گفت: کشورهای اسلامی از همان ابتدا باید حرکت های شوم و نژاد پرستانه این رژیم را محکوم می کردند تا شاهد تشکیل جنین جرثومه ی فسادی در منطقه غرب آسیا نباشیم؛ متاسفانه حکام این کشورها دست پروده و گمارده رژیم اسرائیل و استکبار جهانی است و بدیهی است که خلاف میل آنان قدمی برنخواهند داشت.

وی افزود: حکام سرسپرده و وابسته به آمریکا، انگلیس  و کشورهای مستکبر جهان اقدامات تجاوزگرانه رژیم منحوس اسرائیل را نباید هم محکوم نمایند، چراکه برای بقاءشان در قدرت، به حمایت آن ها نیاز دارند.

ماموستا بیضاوی به موضوع تجاوز دولت اسرائیل به اراضی حرم ابراهیمی در الخلیل پرداخته و اظهارداشت: این اولین اقدام در تجاوز به اماکن مقدسه اسلامی توسط رژیم اسرائیل نیست و قطعا نخواهد بود.

بیضاوی ادامه داد: فلسفه وجودی این رژیم بر پایه تجاوز بوده و نوع تشکیل آن نیز با تصرف و اشغال سرزمین دیگران گره خورده است و موضوع اراضی ابراهیمی و تصرف آن خبر تعجب آوری نیست.اسرائیل به این کارها عادت داشته و تا روزی که وجود دارد به اقدامات زورمدارانه و ستمکارانه خود ادامه خواهد داد.

امام جمعه اهل سنت ارومیه ضمن محکوم کردن اقدام اخیر اسرائیل در تجاوز به حرم ابراهیمی خاطرنشان کرد: با محکوم کردن بنده و امثال بنده کاری پیش نمی رود و واقعا باید منتظر اقدام عملی از جانب همه ی دولت ها و ملت های آزاده اسلامی باشیم و در غیر اینصورت هر روز باید منتظر اقدامات بی شرمانه و تجاوزگرانه این رژیم کودک کش باشیم.

وی خطاب به جوانان دنیای اسلام گفت: باید روحیه ی مبارزه با کفار و صهیونیسم جهانی را در خود تقویت نموده و فراموش نکنید که اسرائیل متجاوز است و سرزمین های اسلامی را تصرف کرده و تا روزی که توان دارید باید از آین آرمان دفاع کنید و کوتاه نیایید.

بیضاوی در پایان با ابراز تاسف از عادی سازی روابط با اسرائیل توسط کشورهای عربستان، بحرین و امارات خطاب به سران این کشورها متذکر شد: بدانید که با این اقدامات، درحق اسلام خیانت کردید و نامتان در تاریخ خیانتکاران به مسلمین ثبت خواهد شد.

انتهای پیام

فهرست