رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)  کشور
اصلی ترین برنامه های کمیته  امداد کمک به اشتغال و کسب درآمد پایدار است
سید مرتضی بختیاری اظهار داشت: بحمدالله  با  تلاش های مدیران و خیرین در سالهای اخیر  490 هزار اشتغال پایدار  با کمک تسهیلات  صندوق مهر ولایت  تا کنون به ثمر رسیده که امیدواریم تا پایان  سال پنجم برنامه توسعه اشتغال بیشتری را در  کمیته شاهد باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ سید مرتضی بختیاری ، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)  کشور با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه دیدار کردند.

سید مرتضی بختیاری در این نشست ، ابتدا گزارشی از اقدامات این نهاد در سالهای اخیر ارائه داده و روند کمک رسانی به فقرا و محرومین را در کشور بی سابقه عنوان کرد .

وی افزود : با توجه به دستور مقام معظم رهبری در  توانمند سازی خانواده های تحت پوشش ، یکی از مهمترین و اصلی ترین برنامه های کمیته  امداد کمک به اشتغال و کسب درآمد پایدار  خانواده های تحت پوشش  است که بحمدالله  با  تلاش های مدیران و خیرین در سالهای اخیر  ۴۹۰ هزار  اشتغال پایدار  با کمک تسهیلات  صندوق مهر ولایت  تا کنون به ثمر رسیده که امیدواریم تا پایان  سال پنجم برنامه توسعه اشتغال بیشتری را در  کمیته شاهد باشیم.

سید بختیاری تصریح نمود: خودکفایی زنان سرپرست خانوار یکی دیگر از برنامه های اصلی کمیته امداد در کشور محسوب می شود که  حفظ جایگاه و نقش مادری  در کنار اشتغال پایدار توانسته است نتایج خوبی را به دنبال داشته است  که تلاش داریم  با تقویت این موضوعات به روند اشتغال خانوارها  بهبود ببخشیم.

وی به اقدامات کمیته امداد در ایام گسترش بیماری کرونا نیز اشاره کرده و گفت : کمک های مردم و خیرین در  ایام گسترش ویروس کرونا  بسیار فوق العاده و بی نظیر بوده  و نشان از همراهی  مردم در لبیک گویی به  مقام معظم رهبری  دارد  در این راستا نیز  کمیته امداد در طول  این ایام و ماه مبارک رمضان  با تهیه و توزیع بسته های معیشتی  با حمایت سایر نهاد ها  توانست اقدامات خوبی  انجام دهد.

انتهای پیام

فهرست