شناسه خبر: 5563

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=5563

دبیر شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل‌سنت کشور
اعتقاد شیعه نسبت به ولایت به شکل عمیق و ریشه‌دار است
حجت الاسلام و المسلمین کاظم لطفیان با اشاره به جایگاه ولایت از دیدگاه شیعیان اظهار داشت: شیعه یک جایگاه ویژه‌ای برای این مهم قائل بوده و این اعتقاد عمیق و ریشه‌دار است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی، حجت الاسلام و المسلمین کاظم لطفیان امروز در دیدار با کارکنان مرکز اسلامی آذربایجان‌غربی با تسلیت ایام شهادت امام حسین(ع) اظهار داشت: هدف از بزرگداشت بزرگان دینی دسترسی به آرمان‌هایی است که قرآن کریم با عنوان مقام محمود و پیش از آن، حیات طیبه از آن یاد می‌شود و برای این دو مقوله مقدماتی لازم است که باید فراهم شود.

وی افزود: در رابطه با حضرت سید‌الشهدا(ع) و بکاء و گریه‌ای که در منابع شیعی و اهل سنت بحث می‌شود باید زمینه تطهیر را برای انسان فراهم کرد و این تطهیر باید زمینه‌ساز تسلیم شود.

دبیر شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل‌سنت کشور گفت: تسلیم نیز مراتبی دارد و گاهی مال انسان، گاهی جان و گاهی نیز فکر انسان تسلیم ولی‌خدا می‌شود و در این راستا، بالاترین مرتبه تسلیم این است که انسان فکرش را تسلیم ولی خدا کند.

وی اظهار داشت: امروز وقتی در جمهوری اسلامی ایران صحبت از ولایت‌مداری می‌شود، این نوع بسیار اهمیت می‌یابد که در این نوع تفکر، به افق مشترک برسیم.

حجت‌الاسلام لطفیان گفت: پس گام سوم مسئله تسلیم است و پس از تسلیم، دریافت جلوه نور یعنی تنویر و پس از آن نیز تصدیق و مقام محمود است.

وی با اشاره به جایگاه ولایت از دیدگاه شیعیان تصریح کرد: شیعه یک جایگاه ویژه‌ای برای این مهم قائل بوده و این اعتقاد عمیق و ریشه‌دار است و در این ارتباط امام هادی(ع) در دعای ماثور فرمود، پیوند ما با ائمه مانند درختی است که پیوند شده و نقصان یک درخت به واسطه یک درخت مثمر جبران و کمبودهایی که در وجود انسانهای عادی وجود دارد با پیوند با خانواده پیامبر(ص) بر طرف می‌شود.

دبیر شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل‌سنت کشور با اشاره به اینکه نقصانی که در زندگی انسان قابلیت اصلاح را دارد، در اخلاق و رفتار انسانها است اظهار داشت: امروزه کج‌رفتاری یا کج‌روی‌های‌رفتاری یک رشته است و این کج رفتاری‌ها با این پیوندها می‌تواند اصلاح شود.

وی با اشاره به اینکه به فرموده امام هادی(ع) یک نقصان نیز در اندیشه و فکر است تصریح کرد: به فرموده ایشان، سرچشمه دانش انسان بیشتر اکتسابی است و این بی‌تردید بی‌نقص نیست و این نقصان فکر را می‌توان با رابطه و پیوند دینی جبران کرد و به علم لدنی رسید.

دبیر شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل‌سنت کشور در ادامه گفت: این«کفاره لذنوبنا» نقص آخر است و باید دانست که این همه پیوندها می‌تواند باعث تقویت روح و جسم روان‌مان شود.

حجت‌السلام لطفیان بیان کرد: اهل دین رفتار کج کمتری دارند و اگر نقصی هم باقی بماند پس از تلاششان، همه چیز را به پروردگار می‌سپارند.

وی با اشاره به اینکه آذربایجان‌غربی جزو استان‌های درجه یک از لحاظ کیفیت نیروی انسانی و هم از لحاظ محتوای عملیات فرهنگی و آموزشی است گفت: خوشبختانه آذربایجان‌غربی جزو استان‌های ممتاز به شمار می‌رود.

انتهای پیام

فهرست