رئیس شبکه بهداشت و درمان ماکو
اعضای کودک دو ساله ماکویی به ۳ بیمار ، زندگی دوباره بخشید
دکتر رحیم صمدی اظهار داشت: سه ارکان یک کودک دو ساله مرگ مغزی شده شامل کبد و کلیه‌ها به بیماران نیازمند اهدا شد تا ششمین مورد اهدای عضو سال جاری در این استان به ثبت برسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ؛ اعضای کودک دو ساله ماکویی به ۳ بیمار ، زندگی دوباره بخشید.

دکتر رحیم صمدی با اعلام این خبر اظهار داشت: سه ارکان یک کودک دو ساله مرگ مغزی شده شامل کبد و کلیه‌ها به بیماران نیازمند اهدا شد تا ششمین مورد اهدای عضو سال جاری در این استان به ثبت برسد.

وی همچنین اذعان داشت :  “نیلسا پورمحمود” دختر دو ساله از اهالی ماکو روستای مصر کانلو به دلیل حادثه عقرب گزیدگی، با مشکلاتی جسمی و تشنج مواجه شده بود که جهت درمان به مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری ارومیه انتقال داده شد و در بخش مراقبت های ویژه آن مرکز  بستری می شود.

به گفته وی پزشک معالج کودک، بعد از چند روز اقدامات ویژه درمانی، اعلام مرگ مغزی میکند و پس از اعلام مرگ مغزی این بیمار، تیم تخصصی مرکز آموزشی درمانی امام خمینی،  مرگ مغزی بیمار را تائید و پس از کسب رضایت از خانواده “پور محمود” بیمار مرگ مغزی برای اهدای ارگان‌ها به بیمارستان امام خمینی (ره) ارومیه منتقل و این عمل خداپسندانه انجام شد.

انتهای پیام

فهرست