امام جمعه اهل سنت نقده
اعلان فرارسیدن ماه مبارک رمضان به صورت یک رنگ و باهماهنگی عامه باشد
ماموستا سنار تمرنژاد اظهار داشت: افرادی که با نیت و قصد قهرمان بازی فتواء شاذ و استثنائی صادر می کنند، را تأیید نکرده، بلکه وی را فردی فتنه گر و آشوب گری می دانیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ ستاد استهلال ماه مبارک رمضان با حضور امام جمعه اهل سنت نقده و اعضای شورای روحانیت و تعدادی از روحانیون اهل سنت نقده در دفتر ائمه جمعه برگزار گردید.

در این نشست ابتدا ماموستا سنار تمرنژاد امام جمعه اهل سنت نقده اظهار داشت: باید اعلان فرارسیدن ماه مبارک رمضان به صورت یک رنگ و باهماهنگی عامه باشد و در این بین به هیچ وجه افرادی که با نیت و قصد قهرمان بازی فتواء شاذ و استثنائی صادر می کنند، را تأیید نکرده، بلکه وی را فردی فتنه گر و آشوب گری می دانیم.

ماموستا عمر نوربختی در ادامه نشست خاطرنشان کرد: طبق مذهب امام شافعی (رحمه) اعلان و حلول ماه مبارک رمضان به دو صورت امکان پذیر است: دیدن ماه و یا اکمال ماه شعبان، و هیچ یک از این دو صورت امکان پذیر نیست مگر با ادله موثق و قابل استناد.

در خاتمه و پس از اظهار نظرات متعدد در این راستا، روحانیون شهرستان نقده و حومه متعهد شدند که در این باره هم رای و هم نظر هستند و بدون ثبوت شرعی، از فتواء شاذ و خلاف مذهب و اتحاد شکن پیروی نمی کنند.

انتهای پیام

فهرست