روابط عمومی مرکز اسلامی آذربایجان غربی
افراد بالای ۲۷ سال در استان آذربایجان‌غربی واکسن کرونا دریافت می‌کنند
افراد ۲۷ سال به بالای ساکن در آذربایجان‌غربی می‌توانند با ثبت نام در سامانه، واکسن کرونا دریافت کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی،  به نقل از خبرگزاری تسنیم از ارومیه، واکسیناسیون در آذربایجان‌غربی از چند روز گذشته همچنان روند افزایشی دارد و روز به روز بر تعداد افراد واکسینه اضافه شده و مراکز واکسیناسیون نیز افزایش یافته است.

در شبانه‌روز گذشته بیش از ۶۸ هزار نفر دیگر نیز در سراسر استان تحت واکسناسیون قرار گرفته‌اند و هم اکنون یک میلیون و ۲۸۷ هزار و ۸۸۱ نفر واکسن کرونا دریافت کرده و در واقع می‌توان گفت در روزهای آینده ۵۰ درصد مردم آذربایجان‌غربی از واکسیناسیون بهره‌مند خواهند شد.

هم‌اکنون تمامی افراد ۳۷ سال به بالا یعنی متولدین ۱۳۶۳ و پیش از آن در سراسر کشور و از جمله آذربایجان‌غربی می‌توانند با مراجعه به سامانه زمان و محل دریافت واکسن را انتخاب کنند و برای این کار، نیازی به داشتن پرونده بهداشت نیست.

هم‌چنین افراد ۲۷ تا ۳۶ سال یعنی متولدین ۱۳۶۴ تا ۱۳۷۳ که ساکن استان‌های آذربایجان غربی، ایلام، بوشهر، خراسان جنوبی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، کردستان، کرمان، کرمانشاه، قم و هرمزگان هستند و در پایگاه‌های بهداشت پرونده سلامت دارند می‌توانند از طریق سامانه ثبت‌نام کنند.

با وجود افزایش واکسیناسیون در استان و پیش بینی ارتقای سلامتی در آذربایجان‌غربی اما باید کسانی که واکسن دریافت کرده‌اند همچنان مراقب سلامتی خود باشند چون باز هم خطر ابتلا به کرونا و بیماری با وجود واکسیناسیون وجود دارد.

از بیمارستان امام خمینی( ره) ارومیه نیز خبر می‌رسد که ظرفیت این بیمارستان به طور کامل پر شده است و آمبولانس‌هایی در جلوی اورژانس صف کشیده اند بنابراین این خود نشان از ازدحام مراجعین کرونایی به بیمارستان است.

متاسفانه در شبانه روز گذشته یک هزار و ۴۷۲ نفر دیگر نیز در سطح استان آلوده به بیماری کرونا شدند و تاکنون کرونا نزدیک ۲۶۰ هزار نفر از مردم آذربایجان غربی را به خود درگیر کرده است.

هر چند که روند بستری‌های کرونایی مدتی افزایش فراوانی یافته بود اما در چند روز گذشته بستری‌های کرونامثبت روند کاهشی به خود گرفته اما این آمار پایدار نیست و با عدم خودمراقبتی و ساده انگاری بیماری باز هم شاهد افزایش تعداد بستری‌ها و مرگ و میرها خواهیم شد.

همانگونه که متاسفانه آمار مرگ و میرها در آذربایجان‌غربی در آستانه ۶ هزار نفر است بنابراین باید به مانند اوایل شیوع کرونا، مردم حساسیت بیشتری نسبت به بیماری داشته باشند و از تجمع در امکان شلوغ پرهیز کرده و تا حد امکان باز هم دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

انتهای پیام

 

فهرست