امام جمعه اشنویه
افزایش وحدت و همبستگی در دفاع مقدس باعث ایجاد تقریب مذاهب شد
ماموستا سید مصطفی خاتمی اظهار داشت: در جنگ تحمیلی اتحاد، وحدت و همبستگی در بین اقوام افزایش یافت و بی‌شک همین خود باعث تقریب مذاهب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی، ماموستا مصطفی خاتمی ، امام جمعه اشنویه در گفت‌وگو با رابط خبری ما با گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: دستاوردهای دفاع مقدس به انداز‌ه‌‌ای بزرگ و چشمگیر است که عزت ملت ایران را در شرق و غرب عالم، حتی برای دشمنان نیز نشان می‌دهد.

وی افزود: در جنگ هشت ساله،بسیج همگانی دشمن با پول و سلاح و تبلیغات رسانه‌ای صدام برای سرنگونی انقلاب نوپای اسلامی تشکیل شد و در جبهه دشمنان، همه چیز مهیا بود و از سوی دیگر حکام مرتجع عرب با غربی‌ها برای شکست ایران یکی شده بودند.

امام جمعه اشنویه گفت: از سوی دیگر در جبهه حق نیز، بسیج ایمانی، ایرانی و اقوامی تحت زعامت امام خمینی(ره) تشکیل شد و پوزه ابرقدرت‌ها را به خاک مذلت مالید و هرگز خواب و رویاهای آنان نسبت به انقلاب نوپای ایران تعبیر نشد.

وی با تاکید بر اینکه یکی از دستاوردهای بسیار ارزشمند و شیرین هشت سال دفاع مقدس، وحدت بین همه اقوام بود اظهار داشت: جنگ تحمیلی باعث شد یک بسیج ایرانی اعم از فارس، ترک، عرب، کرد، لر و بلوچ تشکیل و همه نسبت به انقلاب و وطن خود حساس شوند و از سوی دیگر در جنگ تحمیلی اتحاد، وحدت و همبستگی در بین اقوام افزایش یافت و بی‌شک همین خود باعث تقریب مذاهب شد.

ماموستا خاتمی با اشاره به اینکه رمز پیروزی جوانان در دفاع مقدس ایمان، غیرت، شهامت و شجاعت جوانان بود اظهار داشت: آوازه جوانان باغیرت و باایمان و انقلابی ایران اسلامی باعث شد که رویاهای باطل دشمنان اسلام و ایران هرگز تعبیر نشود و جوانان مسلمان ایرانی مکر آنان را خنثی کردند.

انتهای پیام

فهرست