شناسه خبر: 505

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=505

افزایش ۲۱ درصدی پرداخت زکات در آذربایجان‌غربی
دکتر سهندی گفت: مردم خیر و نیکوکار آذربایجان‌غربی در سال گذشته بیش از ۴۲ میلیارد و ۱۷۵ میلیون تومان زکات پرداخت کرده‌اند که این میزان زکات پرداختی در مقایسه با سال پیشین، 21 درصد رشد داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از آذربایجان غربی ، عزیز سهندی، مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی در جلسه شورای زکات که با حضور اعضای این شورا در دفتر نماینده ولی فقیه و رئیس شورای زکات استان برگزار شد، گفت: مردم خیر و نیکوکار آذربایجان‌غربی در سال گذشته بیش از ۴۲ میلیارد و ۱۷۵ میلیون تومان زکات پرداخت کرده‌اند که این میزان زکات پرداختی در مقایسه با  سال پیشین، ۲۱ درصد رشد داشته است.

مدیرکل کمیته امداد و دبیر شورای زکات با ارائه گزارشی از عملکرد این شورا گفت : در سال ۹۸ مردم استان در مجموع بیش از ۴۲ میلیارد تومان زکات پرداختند که از این مبلغ ۹۰درصد برای تامین نیازهای فقرا و ۱۰درصد جهت تکمیل و احداث پروژه های عام المنفعه در مناطق محروم آذربایجان غربی هزینه شده است.

وی ادامه داد: با اهتمام ویژه کمیته امداد و مشارکت چشمگیر مردم آذربایجان‌غربی، ۱۰۳ درصد از برنامه‌های عملیاتی حوزه زکات در سال گذشته محقق شده است.

دبیر شورای زکات آذربایجان‌غربی با اشاره به هزینه کرد ۹۰ درصدی  زکات جمع‌آوری شده برای فقرا، تصریح کرد: ۲۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در راستای معیشت ، ۵۰۰ میلیون تومان به‌منظور امورتحصیلی، ۴۱۵ میلیون تومان ‌برای خدمات درمانی، ۲۱۰ میلیون تومان جهت تهیه جهیزیه، بیش از ۲ میلیارد تومان در راستای ساخت مسکن، ۳۵ میلیون تومان بمنظور آزادی زندانیان، سه میلیارد و ۱۱۵ میلیون تومان برای اجرای طرح ‌های عام المنفعه و ۸۲ میلیون تومان نیز جهت تحقق سایر اهداف محرومیت‌زدایی هزینه شده است.

وی خاطرنشان کرد: شهرستان مهاباد با ۶ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان، بوکان با چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان، سردشت با سه میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان، پیرانشهر با ۲ میلیارد و ۸۹۰ میلیون تومان و نقده با ۲ میلیارد و ۷۸۵ میلیون تومان زکات پرداختی، در استان پیشرو بوده اند.

سهندی اظهار کرد: هم اکنون ۱۲۰۰ شورای زکات روستایی در استان فعال بوده و ۷۷۵ روستا در آذربایجان‌غربی  نیز دارای ظرفیت تشکیل این شوراها هستند.

وی بیان کرد: در سال گذشته یک هزار و ۱۶۳ جلسه شورای زکات در استان برگزار شده که ۹۴۶ جلسه در روستاها، ۸۱ جلسه در بخش ها، ۱۳۴ جلسه در شهرستان ها و ۲ جلسه نیز در سطح استانی تشکیل شده است.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی  با اشاره به برنامه‌های امسال، خاطرنشان کرد: برنامه ریزی در راستای تبلیغ و فرهنگ سازی زکات مال‌التجاره، گسترش تعاملات میان دبیرخانه زکات و صدا و سیما در راستای ترویج فریضه زکات، انعقاد قرارداد با جشنواره‌های ورزشی، علمی و هنری در راستای تبلیغ  و فرهنگ سازی زکات، افزایش تعاملات با شورای سیاست گذاری ائمه جمعه شهرستان ها و اجرای طرح ویژه تبلیغی در روستاهای مشمول زکات از اهم برنامه های این نهاد در سال جاری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست