شناسه خبر: 3132

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=3132

امام جمعه مهاباد
اقتدار نظام جمهوری اسلامی در سایه وحدت است
ماموستا دکتر عبدالسلام امامی اظهار داشت : روحیه انقلابی و جهادی دانشمندان و جوانان متخصص عرصه دفاعی کشور، مسیر پیشرفت و فتح قله های اقتدار را هموار ساخته و امروز شاهد آن هستیم که جمهوری اسلامی ایران، در دستاوردهای دفاعی در اوج عزت و اقتدار ایستاده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ نماز عبادی ، سیاسی جمعه این هفته مهاباد با رعایت پروتکول های بهداشتی با امامت ماموستا عبدالسلام امامی امام جمعه مهاباد برگزار گردید.

امام جمعه مهاباد گفت: وحدت و همبستگی ملت ایران با یکدیگر، بزرگترین سرمایه و ضامن اقتدار نظام جموری اسلامی در جهان است.

ماموستا عبدالسلام امامی در خطبه نماز جمعه این هفته مهاباد که در مسجد جامع این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب به رهبری امام ‌خمینی (ره) در سال ۱۳۵۷، ایران اسلامی شاهد افتخارات و دستاوردهای زیادی در همه حوزه‌ها بوده است.

وی افزود: یکی از این دستاوردها ، حفظ وحدت و همبستگی و همچنین برگزاری گفتمان دینی بین علما و روحانیان در جامعه اسلامی است که نشان ‌دهنده اینست که کشور ما از وحدت عملی برخوردار است.

امام جمعه مهاباد اظهار داشت: نقطه مقابل اتحاد، اختلاف است که به نفع جامعه اسلامی نیست و خداوند در آیات متعددی از قرآن کریم نیز مسلمانان را از تفرقه و ایجاد اختلاف برحذر کرده است.

ماموستا امامی با اشاره به موفقیت جوانان کشورمان در حوزه فن آوری فضایی بیان کرد: پرتاب تحقیقاتی موشک ماهواره بر ترکیبی ذوالجناح با دستیابی به فناوری قدرتمندترین موتور سوخت جامد برای نخستین بار در حوزه فضایی صورت گرفت که پیغام روشنی برای دشمنان این مرز و بوم داشته است.

وی گفت: روحیه انقلابی و جهادی دانشمندان و جوانان متخصص عرصه دفاعی کشور، مسیر پیشرفت و فتح قله های اقتدار را هموار ساخته و امروز شاهد آن هستیم که جمهوری اسلامی ایران، در دستاوردهای دفاعی در اوج عزت و اقتدار ایستاده است.

ماموستا امامی همچنین با اشاره به ضرورت رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی بیان کرد: در هفته های اخیر در رعایت دستورالعمل های بهداشتی پیشگیرانه از سوی مردم سهل انگاری می‌شود که تداوم این امر می تواند موجب شیوع بیشتر این بیماری شود.

خطیب نماز جمعه تاکید کرد: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا و آمار افزایشی و نگران کننده مبتلایان یک ضرورت است که از سوی همگان باید مورد توجه قرار گیرد.

امام جمعه مهاباد با بیان نقش و جایگاه والای مادر، سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)  و روز مادر را نیز به همه بانوان و مادران ایران اسلامی تبریک گفت.

انتهای پیام

 

فهرست