شناسه خبر: 2735

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=2735

مدیر دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت آذربایجان غربی
امامان جمعه حلقه اتصال موثر بین مردم و مسوولان هستند
حجت الاسلام عسگر فعال‌آذر اظهار داشت: تکاب از شهرهای با جمعیت ترکیبی و چند قومیتی است که اهالی آن همواره با وحدت و صمیمیت در کنار هم زندگی کرده اند و در صحنه نمازحمعه نیز این انسجام و اتحاد را به نمایش گذاشته اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ دیروز ظهرآیین تودیع و معارفه امام جمعه اهل تسنن تکاب  در سالن فرمانداری با حضور اعضای شورای اداری و تعدادی از روحانیون برگزار گردید.

مدیر دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت آذربایجان‌غربی گفت: تریبون نمازجمعه سخنگوی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و امامان جمعه حلقه اتصال موثر بین مردم و مسوولان هستند که باید از این ظرفیت، برای شناسایی و حل مشکلات مردم استفاده شود.

حجت الاسلام عسگر فعال‌آذر روز سه‌شنبه در آیین تودیع و معارفه امام جمعه اهل تسنن تکاب افزود: نمازجمعه زمینه ساز ارتباط مردم و مسوولان و موجب تقویت بسترهای وحدت آفرین در جامعه می‌شود.

وی با بیان اینکه امام جمعه مدیر فرهنگی هر شهر به‌ شمار می‌رود، اظهارداشت: فقه اهل تسنن اهمیت ویژه‌ای به نمازجمعه قائل است و صف‌های نمازجمعه، آحاد مختلف مردم را گردهم جمع می‌کند.

مدیر دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت آذربایجان‌غربی با تسلیت سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی ادامه‌داد: یاد و نام این سردار رشید اسلام همواره در صفحه تاریخ ماندگار خواهدشد و شهادت ایشان نشان‌داد صفت‌های ائمه اطهار (ع) در صورت اوج اخلاص و عبودیت و حُب خداوند شامل  افراد غیرمعصوم نیز می‌شود.

حجت‌الاسلام فعال‌آذر بیان‌کرد: تشییع کم نظیر پیکر شهید سلیمانی ثابت کرد مجاهدت‌ها و فداکاری‌های ایشان هیچگاه فراموش نمی‌شود و یاد و خاطره این شهید عزیز از قلب‌های امت اسلامی و آزادی‌خواهان و ظلم ستیزان جهان محو نخواهدشد.

وی اضافه کرد: تکاب از شهرهای با جمعیت ترکیبی و چند قومیتی است که اهالی آن همواره با وحدت و صمیمیت در کنار هم زندگی کرده اند و در صحنه نمازحمعه نیز این انسجام و اتحاد را به نمایش گذاشته اند.

انتهای پیام

فهرست