شناسه خبر: 1987

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=1987

امام جماعت میلان ماکو
امام حسن و امام حسین تربیت شدگان مکتب نبوت بودند
ماموستا فریدون خلیلی همت آباد اظهار داشت: کسانی که در آن خانه مبارک در خانه نبوت بزرگ شوند و در محضر حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و سلم که خیر خلق الله و محبوب ترین مخلوق خداست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ ماموستا فریدون خلیلی همت آباد امام جماعت میلان ماکو ؛ طی گفتگو با رابط خبری ما به مناسبت ایام ماه محرم و سوگواری سالار شهیدان و مظلومیت امام حسین (ع) گفت:

ما در ماه مبارک محرم قرار گرفتیم ماهی که خیلی عظیم  و با قدر که خداوند تبارک و تعالی قدر و عظمتی که به این ماه محرم داده به هیچ‌ یک از ماههای سال نداده است در خلقت ماه های سال ماه محرم اولین ماه قمری در راس ماه های سال قرار گرفته است. ماهی است که خداوند عظیم عرش و کرسی و لوح و قلم را خلق کرده در این ماه مبارک محرم.

روزهای تاسوعا و عاشورا هم در زمان جاهلیت جای قدر و احترام داشت و هم در زمان اسلام ، در زمان جاهلیت حضرت امام حسین و امام حسن هر دو در این واقعه شهید شدند.

ماموستا خلیلی اظهار داشت: این حدیث پیامبر مصداق همه چیز است که می فرماید: ان الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاه ، اگر به ظاهر این حدیث نگاه کنیم متوجه می شویم ، کسانی که در راه امام حسین حرکت می کنند کسانی هستند که در راه خدا و پیامبر حرکت کرده اند چرا ؟چون امام حسن و امام حسین تربیت شدگان مکتب نبوت بودند و در خانه پیامبر صلی الله علیه و سلم تربیت و بزرگ شدند اکثریت روی شانه های پیامبر قرار می گرفتند و اکثریت زندگی و عمر و بزرگیشان در خانه پیامبر سپری کردند.

کسانی که در آن خانه مبارک در خانه نبوت بزرگ شوند و در محضر حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و سلم که خیر خلق الله و محبوب ترین مخلوق خداست.

پس معلوم می شود که این امام حسین ، تمام عواملی که خداوند بر پیامبر واجب کرده بود مو به مو شناخت کافی و وافی برآن داشته و هیچکس مثل امام حسین از افکار و عقاید اسلامی زیادتر با خبر نبوده پس به همین خاطر است که سفینه نجات است یعنی هر آن صفات و اخلاق و منش و منشی که حضرت امام حسین (ع) داشتند اگر ما امت پیامبر نیز با همون منش و همون طریقت حرکت کنیم بهترین امت حضرت محمد قرار خواهیم گرفت .

وی در ادامه افزود: حضرت امام حسین با اون عظمتی که داشت به دست پلید ترین انسان روی زمین شهید شدند مخصوصاً  شمرکه خدا لعنتش کند امام حسین او را دایی خود صدا می زد و می نامید. و اولین ضربتی که به امام حسین وارد شد ضربه شمرلعنتی بود ، مردم کوفه با انواع و اقسام و قاصد و پیک و انواع اقسام نامه ها امام حسین را وادار به این کردند که از مدینه منوره خارج شده و به آنجا برود و به آن ملتی که در رفاه و خوشگذرانی بودند و اما دور از دینداری ، زندگی را سپری می کردند وارد بشود و آنها را به راه راست هدایت کند ولی اما متاسفانه در کنار رود فرات در مکانی به نام کربلا آن نامردهای از خدا بی خبر و خدا نشناس دو شبانه روز امام حسین و یارانش و خانواده امام حسین را محاصره نمودند و حتی نگذاشتند قطره آبی به آنها برسد و در آن مکان ، اکثریت اهل خانواده امام حسن و امام حسین که همراه امام حسین بودند با امام حسین شهید شدند.

امام جماعت میلان تصریح نمود: پیامبر صلی الله علیه و سلم می فرماید: در روز عرفات قیامت ، صدایی می آید پشت پرده عرش عظیم ؛ می گوید ای مردمانی که در محشر قرار گرفته و ایستاده اید چشمانتان را ببندید. حضرت فاطمه زهرا که مادر حضرت امام حسین است از آنجا گذر کند و برود ، بنت محمد (ص) پیامبر اسلام است وقتی که وارد می‌شود بر آن لباسی است که آغشته است به خون امام حسین آویزان می کند به پایه عرش الهی و شکایت امام حسین را از خدا می کند ، حضرت فاطمه زهرا می گوید: خداوند بین من و بین آن کسانی که فرزندم امام حسین را به شهادت رساندند قضاوت کند ؛ خداوند تبارک و تعالی بین آنها قضاوت می کند و بعد از آن ، آنهایی که دستشان به خون این ۷۲ نفر یاران امام حسین آغشته شده این ملعون ها را داخل جهنم می کند و بعد از آن حضرت فاطمه زهرا آرام میگیرد .

ماموستا خلیلی گفت: ای جامعه اسلامی ،  خواهران و برادران ، این مصیبت ، مصیبت خیلی بزرگی بود شاید اراده خداوند بر آن بود که امام حسین به خاطر تبلیغ دین اسلام و راهنمایی آن مردم آن مملکت و آن سرزمین هجرت کردند و به این مصیبت گرفتار شدند ولی اما مهم آن است که امام حسین بهترین مقام دنیا که انسان به خدا متصل می‌شود مقام شهادت است به این مقام رسیدند و مخصوصاً در یک ماه خیلی عزیز ، که ماه مبارک محرم است مخصوصاً دو روز تاسوعا و عاشورا دو روزهای خیلی مبارک هم در زمان جاهلیت و هم در زمان اسلام بی نهایت مبارکنند در آن روزهای عزیز شهید شدند و از این دنیا خداحافظی کردند.

پس ما باید حسینی باشیم باید از آن کسانی باشیم که سفینه نجات امام حسین است ما داخل آن سفینه باشیم ما باید اهل عبادت باشیم ، اهل نماز باشیم ، اهل روزه باشیم و آن چیزهایی که خداوند تبارک و تعالی بر حضرت محمد واجب کرده که امام حسین موبه موی آنها را انجام می داد ما باید تبعیت کنیم که داخل آن سفینه نجات بشویم و هر چیزی که حضرت امام حسین قبول نمی کرد که من جمله یکی از آنها و به خاطر همین هم شهید شد ظلم و بیدادی و منکرات را قبول نمی‌کرد و ما هم در این راه قدم بگذاریم و مخصوصاً در این ماه مبارک ، مخصوصاً در این دو روز تاسوعا و عاشورا ، این مصیبت بزرگی که بر امام حسین وارد شد .

وی افزود: دائماً باید در نظر بگیریم به خاطر این مصیبت ، که ناجوانمردانه و ظالمانه بر  امام حسین وارد کردند و مظلومانه امام حسین را شهید کردند و به اهل بیت امام حسین ، به صغیر و کبیر رحم نکردند لااقل اشک از چشمانمان در بیاید و این اشکی که در چشمانمان به خاطر این وقایع فجیهی که وارد شده از چشمانمان خارج می‌شود ما ناراحت باشیم بر این مصیبت بزرگ .

انشاالله شفاعت امام حسین و شفاعت تمام شهیدان ، داخل  بهشت شویم و خداوند تبارک و تعالی به خاطر امام حسین به خاطر حضرت محمد مصطفی به خاطر حضرت علی مرتضی و امام حسن مجتبی و تمام اصحاب و اولیا و انبیا همه مرا عفو نماید و همه ما را از رهروان راه امام حسین بگرداند. انشالله

انتهای پیام

فهرست