شناسه خبر: 5184

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=5184

امام جمعه ارومیه
امام حسین(ع) بهترین نماد وحدت در بین امت اسلامی است
حجت الاسلام سید مهدی قریشی اظهار داشت: بی‌تردید نباید به مقدسات اهل سنت توهین کرد چون رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز آن را حرام اعلام کرده و شیعه و سنی مشترکات فراوانی با یکدیگر دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ،، حجت الاسلام سیدمهدی قریشی طی گفتگو با رابط خبری ما با اشاره به اینکه امام حسین(ع) در تمام امت اسلامی محور وحدت به ویژه در بین شیعه و سنی است اظهار داشت: همه به ایشان محبت دارند و محبت امام(ع) در دل همه است و حتی اهل‌سنت نیز به عوامل شهادت امام حسین(ع) یعنی یزید همانند شیعیان لعن کرده و ضمن گریه به مصائب آن حضرت، به زیارت ایشان می‌روند.

وی تاکید کرد: امام حسین(ع) بهترین نماد وحدت در بین امت اسلامی در جمهوری اسلامی ایران به ویژه در استان آذربایجان‌غربی است.
بی‌تردید نباید به مقدسات اهل سنت توهین کرد چون رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز آن را حرام اعلام کرده و شیعه و سنی مشترکات فراوانی با یکدیگر دارند.
امام جمعه ارومیه در ادامه افزود: در این راستا برخی ممکن است از فرصت استفاده کرده و اتحاد و اتفاق پیروان مذاهب اسلامی را به هم بریزند بنابراین باید کاملا متوجه این مسئله شد چون دسیسه دشمن بوده و محبت اهل بیت(ع) در همه دل‌ها است.

انتهای پیام

 

فهرست