شناسه خبر: 5170

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=5170

مدیر دفتر مرکز اسلامی آذربایجان غربی
امام حسین انگیزه ای جز برپائی دین خداوند نداشت
حجت الاسلام عسگر فعال آذر اظهار داشت: آنچه انسان را از حیوانیت جدا می کند همان دین است اگر دین نباشد انسان همانند گرگ خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی، به همت معاونت آموزش و پژوهش مرکز اسلامی آذربایجان غربی ششمین نشست رهیافت وحدت با حضور نماینده محترم ولی فقیه در استان و علما و طلاب شیعه و اهل سنت با موضوع”فضایل و مصائب امام حسین علیه السلام از منظر فریقین” در مجتمع شهید کاظمی ارومیه  برگزار گردید.

حجت الاسلام عسگر فعال آذر در ابتدا افزود: با عرض سلام و خسته نباشید خدمت یکا یک عزیزان و عرض تسلیت ایام شهادت امام حسین (ع) ، ما در زیارت نامه امام حسین (ع) داریم .

السلام علیک یا قتیل الله

وی اظهار داشت: الله محور وحدت همه هست و امام حسین ع هم محور وحدت همه ماهاهست.

امام حسین انگیزه ای جز برپائی دین خداوند نداشت،باید هم محور وحدت ماهم باشد.

خیلی خوشحالیم که علمای سلف اعم از شیعه و سنی امام حسین (ع) را به خوبی برای ما معرفی نمودند که تمام روایاتی که اهل تشیع دارند بالاترش را برادران اهل سنت دارند ومحبت امام حسین و اهل بیت علیهم اسلام از اولویتهای دین ماهست که شیعه از ابراز محبت کمی جلوتر هست.

مدیر دفتر مرکز اسلامی خاطر نشان کرد: این مطالب را علمای محترم در خطبه های خود اعلام کنند واین مطالب را خدمت مردم عرض نمائید که اهل سنت هم چه علاقه ای با اهل بیت علیهم السلام دارند جناب محمد حنفیه برادر امام حسین (ع) مانع بودند که به کربلا  بیایند امام حسین فرمودند هدف من اصلاح امت جدشان بود امر به معروف و نهی از منکر بود یعنی چیزی غیر از دین و برپایی دین انگیزه ای نداشت.

فعال آذر تصریح نمود: دین خدا خیلی اهمیت دارد تا افراد زین السموات والارض بروند امام حسین (ع) بروند تا دین بماند ، دین آنقدر عظمت دارد تا امام حسین قربانی کوچک برای آن باشد.

وی در ادامه افزود: آنچه انسان را از حیوانیت جدا می کند همان دین است اگر دین نباشد انسان همانند گرگ خواهد بود ، اگر دین کنترل نکند انسان از حیوانیت خواهد بود.

در فضای مجازی می گویند ما به فرا دینی و انسانیت فکر می کنیم مگر این نباشد انسانیت خواهد بود.

مدیر دفتر مرکز اسلامی اظهار داشت: در اروپا قانون سقط جنین می خواستند تصویب کنند اسلام و مسلمین نگذاشتند و آوردند اسمش را گذاشتند قانون انتخاب فرزند این قانون در بین حیوانات هم نیست.

قانون همجنس بازی اگر دین نباشد واقعا در بین مردم شایع خواهد شد اگر دین نباشد واقعا همه چیز بصورت قانون از طرف بشریت در خواهد آمد.

لذا امام حسین (ع) زبان حال بود تا دین بماند.

حجت الاسلام فعال آذر تصریح نمود: چرا انسانیت انسان در گرو دین است این معامله را خداوند با امام حسین انجام داد تا انسانیت بماند و بخاطر همین امام حسین مظهر دین بود.

این فدا شدن امام حسین (ع) هدف را برای ما برجسته نمود تا ما با دین علاقه پیدا کنیم و هر کس حسین را دوست داشته باشد خدا هم اورا دوست خواهد داشت.

انتهای پیام

فهرست