امام جمعه شهر ربط سردشت
امام خمینی(ره) اهل عبادت بود و رابطه‌اش با خدا نزدیک بود
ماموستا عثمان یوسفی اظهار داشت:امیدواری به آینده و اعتماد به نسل جوان از دیگر ویژگی‌های امام خمینی(ره) بود، او جوانان و دانش‌آموزان را دوست داشت و به آن‌ها سفارش می‌کرد که اعتماد به نفس و خودباوری داشته باشید، آینده متعلق به شماست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، ماموستا عثمان یوسفی، امام جمعه ربط سردشت طی گفتگو با رابط خبری به مناسبت فرا رسیدن سالروز ارتحال حضرت امام خمینی (ره) ، معمار کبیر انقلاب اسلامی اظهار داشت: امام خمینی (ره) اسلام را در جهان زنده کرد.

رحلت جانگداز حضرت امام خمینی ره را به پیشگاه مقام معظم رهبری مدظله العالی و مردم ارزشمند ایران وجهان تسلیت عرض مینمایم.

درتاریخ وسیره چهل وچندساله کشورعزیزمان ثبت است که روح الله موسوی به یگانه راد مرد متبحر ومتخصص و فرزانه معاصر شهرت یافته  و به عنوان تنها فرد مورد اطمینان برای اداره رهبری شناخته شده که جهان را برخود شاهدگرفت .

خبر رحلتش جهان را به خود خیره گرداند.. رهبرانقلاب اسلامی وبنیان گذارنظام جمهوری اسلامی ایران درشامگاه سیزده هم خرداد ماه دارفانی راوداع گفتند.

وی به سخنان ارزشمند رهبری سید علی خامنه‌ای، جانشین روح‌الله خمینی و رهبر جمهوری اسلامی در ۲۳ تیر ۱۳۶۸ در مورد اهمیت درگذشت خمینی اشاره کرد وگفت:

بسیار سخت است باور کردن این حقیقت تلخ ،  بسیار سخت بود برای ما در طول سال‌های گذشته تصور آن دنیایی که در آن امام نباشد، آن جهان بی‌روحی، آن فضای افسرده‌ای، آن زندگی غم‌انگیزی که در آن امام و رهبری و مراد و معلم و مرشد و پدر و امید ما حضور نداشته باشد. پروردگارا ما در این مصیبت به تو پناه می‌بریم، از تو تسلی می‌جوییم، از تو کمک می‌خواهیم، به تو شکوه می‌کنیم. ای بقیهالله، ای حجه بن الحسن عسگری، تسلیت این مصیبت بزرگ رو به تو عرض می‌کنیم.

امام جمعه شهر ربط تصریح نمود: امام خمینی(ره) خداشناس، مردم‌شناس، دشمن‌شناس و دوست‌شناس بود، وی دانش‌آموزان و نسل جوان را دوستان آینده انقلاب معرفی کرد، مهربانی و تواضع نسبت به مردم یکی دیگر ویژگی‌های امام راحل بود، او نسبت به دشمن شجاع، قاطع و نترس بود کما اینکه جوانان و دانش‌آموزان را دوست داشت و به آن‌ها سفارش می‌کرد که اعتماد به نفس و خودباوری داشته باشید.

ماموستا عثمان یوسفی با اشاره به این‌که نسل چهارم انقلاب ما با امام(ره) فاصله دارند و ممکن است که امام(ره) را نشناسند، ادامه دادند: امام(ره) شخصیتی بوده که در حوزه‌های علمیه قم و نجف درس خواند و درس داد و مجتهد و مرجع تقلید شد و بعد برای خداوند قیام کرد.

امام جمعه شهرربط با بیان این‌که امام خمینی(ره) چند ویژگی داشت که اگر ما نیز این ویژگی‌ها را داشته باشیم، راه او را ادامه می‌دهیم، افزود: امام(ره) اهل عبادت بود و رابطه‌اش با خدا نزدیک بود، به خداوند تکیه کرد و به وعده‌های الهی ایمان داشت و با تکیه بر خداوند انقلاب کرد و به پیروزی رسید.

وی با بیان این‌که مهربانی و تواضع نسبت به مردم از دیگر ویژگی‌های امام(ره) بود، اظهار داشت : امام(ره) نسبت به دشمن شجاع، قاطع و نترس بود که یکی‌از ویژگی‌های او بود که فرمود هرچه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید.

یوسفی با اشاره به این‌که امام خمینی(ره) دشمن‌شناس بود، تأکید کرد و گفت: امیدواری به آینده و اعتماد به نسل جوان از دیگر ویژگی‌های امام خمینی(ره) بود، او جوانان و دانش‌آموزان را دوست داشت و به آن‌ها سفارش می‌کرد که اعتماد به نفس و خودباوری داشته باشید، آینده متعلق به شماست.

امام جمعه ربط تصریح کرد: امام(ره) وقتی انقلاب کرد امیدش به دانش‌آموزان و نسل جوان بود، شاهد این موضوع نیز سخن امام خمینی(ره) در زمان تبعید به نجف بود که در پاسخ به سؤال خبرنگاران گفت: نیروهای من یا به دنیا نیامدند یا در گهواره هستند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: ما باید از امام درس گرفته و راه امام را ادامه دهیم، امام خمینی(ره) خداشناس، مردم‌شناس، دشمن‌شناس و دوست‌شناس بود، دانش‌آموزان و نسل جوان را دوستان آینده انقلاب معرفی کرد و انقلاب را به دست شما داد و شما امروز باید از انقلاب دفاع کنید.

روحش شاد و یادش گرامیباد.

انتهای پیام

 

فهرست