شناسه خبر: 647

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=647

امام جمعه مهاباد
امام خمینی(ره) یک حقیقت همیشه زنده است
ماموستا عبدالسلام امامی افزود: اما مهمترین ویژگی های رهبری امام خمینی سه مورد بودند :۱- باور عمیق به مردم۲-  اعتماد و علاقه به مردم به ویژه کوخ نشینان و مستضعفان 3- همدلی و همراهی با مردم .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ؛ امام جمعه مهاباد طی گفتگو با رابط خبر دفتر استانی ضمن عرض تسلیت سالروز رحلت جانگداز رهبر کبیر و بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی در ۱۴ خرداد ۱۳۶۸, اعتراف کرد و گفت: امام خمینی(ره) یک حقیقت همیشه زنده است. ویژگی‌هایی در آن رهبر فقید وجود داشت که کمتر رهبری این ویژگی‌ها را یک جا دارد .

ماموستا عبدالسلام امامی افزود: مهمترین ویژگی های امام خمینی رحمه الله علیه عبارت‌اند از :

۱- نشست با افکار و اندیشه‌های مختلف قبل و بعد از پیروزی انقلاب و استماع نقطه‌نظرات آنان اعم از گروههای مذهبی و غیره

۲-  روز قدس و احیای مسئله فلسطین و عزت اسلامی

۳- قتل سلمان رشدی مرتد که تاکنون در تاریخ معاصر اسلامی هیچ رهبری چنین تصمیم گیری قاطعی  را در این مورد و موارد مشابه نداشته اند.

۴ – استقبال در ورود و شکوه جمعیت در روز وداع ایشان، هستند رهبرانی که در آغاز انقلاب و دوران پیروزی مورد توجه مردم هستند اما در زمان پایان و رفتن شان آن جایگاه قبلی را از دست می‌دهند اما روز رحلت و وداع امام روزی بود که مردم، بزرگترین و باشکوه ترین مراسم خاکسپاری و وداع مردم با یک رهبر را در جهان ثبت کردند.

۵- عشق در دل توده‌های مردم که قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ مهمترین دلیل بر این مدعاست.

۶- ثبات قدم حضرت امام در مبارزه علی‌رغم عدم پذیرش پناهندگی وی  توسط کشورهای اسلامی ،هیچ کشور اسلامی آماده پذیرایی از امام به عنوان یک پناهنده  نشد .

۷- شفاف سازی در اموال و دارایی.

دکتر امامی مهم ترین ویژگی حضرت امام در خدمت به مردم و شفاف سازی بر اساس اصل ۱۴۲ قانون اساسی معظم له در۲۴ دی ماه سال ۱۳۵۹ مجموعه اموال منقول و غیرمنقول خود را اعلام کرد و اظهار داشت : بعد از رحلت ایشان مشخص گردید تفاوت فاحشی در میزان دارایی‌های معظم له با دوران قبل و بعد از رهبری وجود نداشت.

۸- عدم استخدام بستگان و اطرافیان خود در  ارگانهای دولتی.

اما مهمترین ویژگی های رهبری امام خمینی سه مورد بودند :۱- باور عمیق به مردم۲-  اعتماد و علاقه به مردم به ویژه کوخ نشینان و مستضعفان ۳- همدلی و همراهی با مردم .

میشل فوکو در کتاب ایران روح یک جهان بی روح در مورد پیوند مردم با امام(ره) وجایگاه امام در دل توده‌های مردم می گوید: (شخصیت آیت الله خمینی پهلو به افسانه می زند هیچ رئیس دولتی و هیچ رهبر سیاسی حتی به پشتیبانی همه رسانه های کشورش نمی تواند ادعا کند که مردمش با او پیوندی  چنین شخصی و چنین نیرومند دارند), دلیل این امر نیز علاوه بر تقوای الهی و خلوص نیت، همراهی و همدلی ایشان با مردم بود. پس می توان نتیجه گرفت که امام خمینی یک حقیقت همیشه زنده است و به این خاطر جایگاه ایشان تنها منحصر در ایران اسلامی نیست بلکه در دل تک‌تک مستضعفان جهان اعم از مسلمان و غیرمسلمان است و همه مستضعفان جهان ایشان را یک الگویی موفق برای مبارزات بر حق خودشان علیه باطل و ستمکاران جهان می دانند.

انتهای پیام

فهرست