روحانی شاخص چالدران
امام رضا (ع) فقط برای شیعیان نیست و همه ادیان و بخصوص اهل سنت هم امام رضا را دوست دارند
ماموستا قاسم رزم پور اظهار داشت: بزرگان اهل تسنن همیشه خود را شاگرد مکتب ائمه و بخصوص امام رضا(ع)  می دانند چرا که هم نوادگان پیامبر اسلام هستند و هم در پیشگاه خداوند دارای آبرو و جایگاه و منزلت هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مدارس علوم دینی اهل سنت استان آذربایجان غربی ، ماموستا قاسم رزم پور از روحانیون شاخص چالدران، طی گفتگو با رابط خبر دفتر استانی ضمن تبریک به مناسبت ولادت ستاره تابناک آسمان ولایت و امامت امام رضا (ع) و جایگاه امام رضا (ع) در بین اهل سنت گفت: ما معتقدیم که امام رضا (ع) فقط برای شیعیان نیست و همه ادیان و بخصوص اهل سنت هم امام رضا را دوست دارند و معتقدند که امام رضا برای ما هم امام و بزرگ هستند.

ما اهل سنت معتقدیم امام رضا یک آبرومند در درگاه خداوند است و یک شخصیت بزرگ و قابل احترامی می باشد و بر خود لازم می دانیم مقام ایشان را تکریم نماییم.

وی اشاره به آثار زیارت امام رضا(ع) کرد و افزود: به عقیده ما اهل سنت تکریم و بزرگداشت بزرگان دین و آبرومندان درگاه خداوند دارای آثار و برکاتی می باشد که حداقل آن نظر عنایت خداوند می باشد. به عبارتی خداوند با دیدن تکریم بزرگان و مقربین درگاهش عنایت ویژه ای به تکریم کنند گان می کند. ما اهل سنت همیشه با دلی صاف و با نیتی خاص به زیارت امام رضا (ع) رفته ایم و همیشه هم حس خوبی دریافت کرده ایم و گره از مشکلاتمان باز شده است. ما سالهاست با این تفکر دشمنان اسلام و وحدت که سعی دارند زیارت را یک موضوع حاشیه ای نشان بدهند مبارزه میکنیم و همیشه در اولین فرصت خود را به پا بوسی امام رضا(ع) رسانده ایم.

ماموستا رزم پور در ادامه ، توسل به امام رضا در بین بزرگان اهل سنت کرد و گفت: دشمنان اسلام سالهاست سعی دارند وحدت بین شیعه و سنی را در کشور ما هدف قرار بدهند و از بین ببرند و برای این موضوع مواردی ماند شرک دانشتن زیارت و توسل را مطرح می کنند. این در حالی است که زیارت و توسل هم ریشه قرآنی دارد و هم ریشه روایی.

در قرآن موضوع شفای دیدگان حضرت یعقوب و در روایات توصیه حضرت عایشه به توسل به عموی پیامبر اسلام نمونه هایی از تایید توسل در بین اهل سنت است

وی اظهار داشت: بزرگان اهل تسنن همیشه خود را شاگرد مکتب ائمه و بخصوص امام رضا(ع)  می دانند چرا که هم نوادگان پیامبر اسلام هستند و هم در پیشگاه خداوند دارای آبرو و جایگاه و منزلت هستند.

از نظر ما اهل سنت واسطه قرار دادن یک بزرگ و آبرومند در پیشگاه خداوند و درخواست حاجت به واسطه آبروی ایشان نه تنها مذموم نیست بلکه لازم هم می باشد و جهت تسریع لطف و عنایت خداوند می باشد.

انتهای پیام

فهرست