امام جمعه مهاباد
امام رضا (ع) نقش فراوانی در تقریب مذاهب و گفت‌ وگوی ادیان بر عهده داشت
دکتر عبدالسلام امامی با تاکید بر اینکه باید کشور آذربایجان و دولتمردان آن واقعیت جهان اسلام را درک کنند گفت: این کشورها نباید بیش از این به تشنج آفرینی دامن زنند، بلکه باید به فکر دوستی و صلح باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، نماز جمعه این هفته شهرستان مهاباد به امامت ماموستا عبدالسلام امامی اقامه گردید.

ماموستا عبدالسلام امامی امام جمعه مهاباد در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته مهاباد ضمن تسلیت رحلت پیامبر(ص)، امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) اظهار داشت: امام رضا(ع) نقش فراوانی در تقریب مذاهب و گفت‌وگوی ادیان بر عهده داشت.

وی در ادامه با اشاره به مسائل شمال‌غرب کشور و دولت‌های همسایه افزود: متاسفانه برخی کشورهای همسایه با تحریک اسرائیل و قدرت‌های استبدادی در حال تشنج‌آفرینی در منطقه هستند.

امام جمعه مهاباد گفت: این در حالی است که ایران اسلامی از آزمون‌های بسیاری سربلند بیرون آمده و هر کس اقتدار ایران اسلامی را بیازماید با پاسخ پشیمان کننده‌ای رو به رو خواهد شد.

وی افزود: از آنجا که بیشتر همسایگان جمهوری اسلامی ایران کشورهای مسلمان هستند، مرزهای کشورمان مرزهای صلح و دوستی بوده و ایران نیز در جنگ‌های متعددی که آذربایجان داشت، به این کشور کمک کرده است.

ماموستا امامی اظهار داشت: این در حالی است که متاسفانه هم اکنون با تحریک دشمن و با حاکمانی که متمایل به صهیونیست‌ها هستند خواهان ایجاد مشکلاتی برای کشورمان بوده در حالی که در گذشته کشورهایی که به قدرت‌های غربی و صهیونیستی متمایل شدند پشیمان شده و بنابراین کشورهایی که به دنبال تشنج‌آفرینی باشند نیز پشیمان خواهند شد.

وی با تاکید بر اینکه باید کشور آذربایجان و دولتمردان آن واقعیت جهان اسلام را درک کنند تصریح کرد: بنابراین نباید بیش از این به تشنج آفرینی دامن زنند و بلکه باید به فکر دوستی و صلح باشند.

ماموستا امامی در ادامه با اشاره به موضوع حب شهرت و مقام بیان کرد: برخی علاقه وافری به دیده شدن و اظهار وجود دارند در حالی که حاکمان و مسئولان واقعی علاقه‌ای به دیده شدن ندارند و در زمان پیامبر(ص) و امام علی(ع) نیز بیشتر استانداران و فرماندارانی که برخوردار از تعهد و تخصص بودند، با اصرار آنان مسئولیتی را می‌پذیرفتند.

انتهای پیام

 

فهرست