نماینده ولی فقیه درآذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه
امتحانات الهی مایه رشد و تعالی و اثبات اطاعت و بندگی انسان‌هاست
سید مهدی قریشی افزود: اگر یقین بدانیم از سوی خدای متعال مورد امتحان قرار می‌گیریم در اعمال و رفتار خود دقت بسیاری خواهیم کرد فلذا باید تلاش کنیم این روحیه را در خود تقویت کنیم تا مراقب رفتار، اعمال و سخنان خود باشیم‌.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ اهم بیانات حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه در برنامه میعادگاه آدینه ۱۰ مرداد ماه ۹۹ اظهار داشت: یکی از اصلی‌ترین ‌سنت‌های الهی ابتلای انسان‌ها به امتحان و آزمایشات الهی است فلذا نباید انتظار داشته باشیم مورد امتحان قرار نگیریم.

امام جمعه ارومیه افزود: یکی از اصلی‌ترین ‌سنت‌های الهی ابتلای انسان‌ها به امتحان و آزمایشات الهی است فلذا نباید انتظار داشته باشیم مورد امتحان قرار نگیریم.

وی گفت : ابتلای انسان به بلایا و امتحانات الهی و نحوه برخورد او با این امتحانات در اطاعت و کفران امتحانات ملاک بندگی و ادعای اطاعت است.

سید مهدی قریشی بیان کرد: اگر یقین بدانیم از سوی خدای متعال مورد امتحان قرار می‌گیریم در اعمال و رفتار خود دقت بسیاری خواهیم کرد فلذا باید تلاش کنیم این روحیه را در خود تقویت کنیم تا مراقب رفتار، اعمال و سخنان خود باشیم‌.

نماینده ولی فقیه در استان تصریح نمود: امتحانات الهی به انحای گوناگون از سمت اموال و دارایی‌ها و خانواده‌ها و مشکلات بر انسان وارد می‌شود و کسانی که صبور هستند و بندگی خود را تقویت می‌کنند سعادتمند خواهند بود.

بنابر روایتی از حضرت امیرالمومنین علی علیه‌السلام دنیا و اعمال انسان برای آخرت است و خداوند بوسیله آنچه در دنیاست ما را امتحان می‌کند تا بوسیله این آزمون‌ها آخرت را برایمان رقم بزند.

بنابر تصریح قرآن‌کریم اموال و اولاد در دنیا وسیله امتحان انسان هستند و بوسیله آن‌ها خداوند متعال با مهربانی و عدالت انسان‌ها را از یکدیگر تمیز خواهد داد.

وی در ادامه افزود: خداوند متعال به هیچ یک از عبادات، انفاق و صدقه دادن‌های ما نیازمند نیست اما یکی از دلایل اصلی دستورات و احکام الهی رسیدن به رشد و تعالی انسان بوده و مایه امتحان و ابتلای انسان‌هاست لذا انسان باید همیشه در خاطر داشته باشد که مورد امتحان و ابتلای الهی است.

انتهای پیام

فهرست