امام جماعت مسجد جامع مهاباد
امروزه فلسطین مسئله اول و از مسائل استراتژیک و فراموش نشدنی دنیای اسلام است
ماموستا کاوه اسمعیلی اظهار داشت: قطعاً ایجاد شکاف در کشورهای اسلامی و تضعیف توان و قدرت جهان اسلام و نیت شوم و پلید آنها برای به سرانجام رساندن پروژه اسلام زدایی از خاورمیانه از پیامدهای ارتباط با صهیونیست ها خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ ماموستا کاوه اسمعیلی امام جماعت مسجد جامع مهاباد در مورد ارتباط برخی از کشورهای اسلامی با رژیم صهیونیستی طی گفتگو با رابط خبری اظهار داشت:امروزه فلسطین مسئله اول و از مسائل استراتژیک و فراموش نشدنی دنیای اسلام است و فراموشی آرمان فلسطین ضربات جبران ناپذیری به وحدت مسلمین وارد خواهد نمود. چرا که مسئله احقاق حقوق ملت فلسطین و آزادی سرزمین های اشغالی باید به عنوان مسئله اول جهان اسلام پیگیری بشود. هرچند با توجه به مسئله اصلی ایران هراسی به رغم تلاش مذبوحانه حاکمان کاخ سفید برای تداوم حیات مصنوعی رژیم نامشروع اشغالگر قدس تمام توان خود را بکار گرفته اند اما خوشبختانه و بحمدلله این رژیم در بحرانی ترین وضعیت ممکن خود قرار دارد.

ماموستا اسماعیلی تصریح نمود: قطعاً ایجاد شکاف در کشورهای اسلامی و تضعیف توان و قدرت جهان اسلام و نیت شوم و پلید آنها برای به سرانجام رساندن پروژه اسلام زدایی از خاورمیانه از پیامدهای ارتباط باصهیونیست ها خواهد بود.

امام جماعت مسجد جامع مهاباد در ادامه خاطر نشان کرد: از این رو چون کشورهای عربی دولتهای ضعیفی هستند و در خود احساس خلا در برابر دولت همسایه شان ایران می کنندتلاش بر این دارند تا این کمبود را با حضور بیگانگان در منطقه بر طرف کنند. متاسفانه پیوستن بیش از ۳۰ کشور عربی و اسلامی به طرح آمریکایی ها مبنی بر صلح با صهیونیستها و سیاستها و اقدامات حکومت عربستان سعودی، امارات و بحرین در تداوم جنگ و کشتار علیه مردم یمن و سیاست عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی باعث شده است سران این کشورها با این اقدام نابخردانه عملا” پایان عمر سیاسی خود را اعلام نمایند. پر واضح است که عادی سازی روابط میتواند در حل مسائل مختلف اقتصادی و تجاری کمک شایان توجهی به صهیونیست ها باشد، ضمن اینکه آنها از طریق روابط با کشورهای عربی و اسلامی و عادی سازی ارتباطات به دنبال مشروعیت سازی برای خود هستند. مبرهن است هر چقدر ملت های عرب ضعیف تر شوند اسرائیل در اجرای نقشه های خود موفق تر خواهد بودو تا زمان حضور رژیم تروریستی و اشغالگر قدس امنیت پایدار در منطقه وجود نخواهد داشت.

پس در میابیم که وحدت میان امت اسلامی ضامن پیروزی در برابر دشمنان است واتکای کشورهای اسلامی به مردم و اسلام و ایستادگی و مقاومت در برابر دشمنان رمز موفقیت خواهد بود واگر مسلمانان از خود ضعف نشان نداده و وحدت عملی داشته باشند هرگز در مقابل چنین توطئه و خیانت عظیمی سکوت نمی کردند.

لذا ضمن محکموم نمودن اقدام سخیفانه برخی از کشورهای اسلامی به جهت اتحاد با رژیم اشغالگر قدس و همچنانکه رسول اکرم(ص) در حدیثی فرموه اند که ” الجهاد ماضٍ إلى یوم القیامه” یکی از الزامات عملی که اسلام به آن اشاره دارد جهاد علیه استکبار و صهیونیسم است اما امروز در دنیای اسلام شرایطی برای این اقدام وجود ندارد و انتظار دارد برای چنین اقدامی باید ابتدا متحد بود.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

کاوه اسمعیلی

امام جماعت مسجد جامع مهاباد

انتهای پیام

فهرست