امام جمعه نالوس سردشت
امروز برای همگان مشخص شده کل جریان فتنه در بین امت اسلامی وجود دارد از رژیم صهیونیستی سرچشمه میگیرد
ماموستا خدر رحیمی افزود: اگر نیم نگاهی به تاریخ کنید در سال 1342 وقتی که قدرت نظام شاهنشاهی در اوج قدرت بود امام فرمود: ما با شاه مخالفیم چون که با اسرائیل رابطه دارد و این یک تفکر و اندیشه بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ؛ در مورخه ۱۲/۰۳/۱۳۹۹ روز دوشنبه رأس ساعت ۱۰ صبح جلسه سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) با حضور ائمه جمعه شهرستان سردشت ( سردشت ، نلاس ، ربط  و میرآباد ) و  تعدادی از روحانیون شاخص در دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شهرستان سردشت  برگزار گردید.

امام جمعه نلاس حاج ماموستا خدر رحیمی سالروز وفات رهبر کبیر انقلاب را به مدعوین تسلیت گفت و در مورد اندیشه و تفکر معمار انقلاب اسلامی اظهار داشت: اگر نیم نگاهی به تاریخ کنید در سال ۱۳۴۲ وقتی که قدرت نظام شاهنشاهی در اوج قدرت بود امام فرمود: ما با شاه مخالفیم چون که با اسرائیل رابطه دارد و این یک تفکر و اندیشه بود ، هدف امام از این تفکر چی بود؟ امروز برای همگان مشخص شده کل جریان فتنه که در بین امت اسلامی وجود دارد از رژیم صهیونیستی سرچشمه میگیرد. آن زمان این تفکر و اندیشه بوجود آمد که اسرائیل غده سرطانی است بهمین دلیل باید طومار صهیونیستها جمع گردد. و همین اندیشه بود که امت اسلامی را یکپارچه کرد و امید را در میان مسلمانان زنده نمود و باعث شد حماس در فلسطین و حزب الله در لبنان هیمنه اسرائیل را بشکند .در اوایل جنگ تحمیلی عراق علیه ایران زمانی که قطعنامه ۵۹۸ به تصویب رسید امام فرمود: جنگ ما یک گنج بود و در جنگ دوست و دشمن را شناسایی کردیم . امروز توانایی ایران اسلامی در اوج است و در زمینه دفاعی و نظامی به قدرتی مبدل شده و خود را بیمه نموده است.

رحیمی یکی دیگر از تفکرات و اندیشه امام  را مربوط به روحانیون دانست و گفت: امام در این مورد میفرماید : مسجد سنگر است سنگرها را حفظ کنید. اگر توجه داشته باشید در مقطع کنونی مساجد را فراموش کرده­اید و انواع فکرها و نعله ها در مساجد که سنگربان آن هستید  بوجود آمده و آن را خالی کرده­اید. زمانی که وارد مساجد شدید این تفکرات و نعله ها نابود شدند بنابراین تا زمانی که مساجد در دستتان باشد تفکرات غلط بوجود نخواهد آمد.  در فضای مجازی ابوجهلان سردم راحت علمای قدیم را چیزهای عجیب و غریب همانند بیسواد و بی ایمان و … مطرح می­کنند که آنان نیز در فضای مجازی جواب قانع کننده و قاطع به طرف مقابل می­دهند. امروز ما موظف هستیم در کار خودمان قدرت و توانایی را نشان دهیم.

امام جمعه نلاس در ادامه یکی دیگر از تفکرات امام را وحدت و یکدلی و باهم بودن ذکر کرد و تاکید نمود: وحدت و همدلی موجب متفرق شدن علماء به گروهای مختلف نمی­شود اما اگر این رویه نباشد حتی یک مشروبی به خود جرات می­دهد روحانیون را به انواع دستجات همانند روحانیون حکومتی و فلان و فلان تقسیم کند ، که ما هم با پوزخند جواب آنان را میدهیم. به همین دلیل رهبر انقلاب بشدت مخالف این گونه تفکرات و دو دستگی بود و تاکید بر کثرت و باهم بودن و وحدت را داشت.

وی یکی دیگر ازتفکرات رهبر انقلاب را تفسیر استقلال ، آزادی و انقلاب و حکومت ذکر گرد و گفت: جمهوری اسلامی ثابت کرد که نه شرقی و نه غربی به چه معناست . در جریان ویروس کرونایی حقیقت غرب آشکار شد و همچنین چگونگی به آتش کشیدن پرچم آمریکا در آن کشور را دیدید اگر این اتفاقات در ایران اسلامی رخ میداد تمام کانالها و فضاهای مجازی غرب پر از تبلیغات بر علیه ایران اسلامی می شد در حالیکه در آن کشور ناهنجاری بحدی است که یک سیاهپوست زیر زانوی یک پلیس سفید پوست دارد خفه می شود و می­گوید نفسم دارد قطع می­شود و این نهایت وحشیگری غرب است و مردم نباید به هیاهوهای غرب باور کنند بلکه ما باید مردم را از نیات شوم غرب آگاه کنیم.

وی یکی دیگر از اندیشه های رهبر انقلاب شناخت غرب ذکر کرد و افزود: غرب در کانالهای ماهواره­ای به میل خود هرچه خواستند درخور مردم میدهند و برای اینکار کارشناسانه برنامه ریزی می­کنند و آنچه را دوست دارند به مردم نشان می­دهند مانند ویترینی که کمی از کالاهای خود را آراسته می­کنند تا مشتری را جذب کنند و آنچه زشت است را پنهان می­کنند دقیقاً ماهواره های غرب نیز همین کار را میکند. در جریان فرانسه که جلیقه زردها آمدند نزدیک شصت شنبه پشت سرهم تظاهرات کردند اما آمریکا آن را محکوم نکرد و چیزی در این مورد نگفت. امروز این تبعیض در بازار آمریکا مشاهد می­شود و غرب هیچ عکس العملی ندارد چرا؟ چون آنان فرزند و اولاد هستند و مهم نیست هر آنچه مدنظرشان باشد ، برایشان مهم است از حقوق بشر و سازمان ملل دم می­زنند ولی آنچه به میل و آرزویشان باشد قبول دارند نه آنچه به میل حقیقت است.

امام جمعه نلاس سردشت گفت: پایه ریزی انقلاب اسلامی در زمانی شکل گرفت که روشنفکران داخلی مانع سر راه انقلاب قرار دادند که بحمدالله موفق نبودند. انقلاب اسلامی بسوی تمدن اسلامی راه افتاد و این تمدن اسلامی محقق خواهد شد و خداوند توفیق عطا کند به این خواسته حقیقی خواهیم رسید که مد نظر است . دستاوردهای انقلاب از تفکرات رهبر انقلاب سرچشمه میگیرد و این تفکرات اعم از جبهه مقاومت و شناخت جبهه استکبار و امثال آنها لازم است که باید در تفکرات امام جستجو کنیم. در سال ۲۰۰۸ تا  ۲۰۲۰ با چهار رئیس جمهور بوش پدر و پسر و اوباما و ترامپ بیش از ۱۲ میلیون نفر مسلمان شهید شدند. و به شیوه های گوناگون مانند داعش ، جبهه النصره و غیره مردم را شهید و بیمارستانها را بمباران و انواع جنایات دیگر مرتکب می شدند. اما کسی نگفت آمریکا ۱۲ میلیون نفر را کشته و خطا کار است. سردشت را بمباران نمودند و میگفتند صدام مقصر بود اما در حقیقت کسانی مقصرند که در پشت صحنه قرار دارند و چراغ سبز و این بمبهای غیر انسانی را به صدام فروخته­اند. مصدومان را به نام مداوا به اروپا می­فرستادند و در آنجا تاثیرات بمباران را برآورد می کردند که همه این موارد قابل بحث است تا تفکرات غرب را بخوانیم . جبهه مقاومت تنها جبهه ایست که کفر را سرجایش می نشاند و جای مذاکره نیست.

وی افزود: وقتی انقلاب در ایران به پیروزی رسید رهبر انقلاب اسلامی فرمود: آمریکا شیطان بزرگ است و هیچ غلطی نمی تواند بکند و این تفکر جا افتاده و الان یک بچه ابتدایی همی میگوید آمریکا شیطان بزرگ است. در قضییه سوریه برای کردها و جهان هم مشخص شد که آمریکا دروغگوست و حامی کسی نیست بغیر از منافع خودش و این را رئیس جمهور آمریکا با وضوع گفت که به نفت کار داریم نه چیز دیگر.

رحیمی در خاتمه اظهار داشت: هدف آمریکا از مذاکره با ایران چیست؟ هدف: ۱-  شناسایی دانشمندان و نخبگان برای جذب و یا ترور آنان ۲- قدرت دفاعی ایران ، در جریان ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی آمریکا باور نمی­کرد که پایگاه نظامی آمریکا در عین الاسد مورد حمله قرار گیرد. ۳- شناخت روحیه­ی مردم ایران برای اینکه روی آن کار کند در جریان آبان شاهد بودید که چکار کردند و ریشه آن شیطان بزرگ بود. ۴- تبلیغات مأیوس کنند در اجتماع ۵ نقش آمریکا در ملغی کردن کلیه تعهداتی که به ایران داده بود ۶- فخر فروشی آمریکا برامتهای دیگر.

انتهای پیام

 

فهرست