شناسه خبر: 4163

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=4163

مدیر دفتر مرکز اسلامی آذربایجانغربی
امروز علماء راه انبیاء را ادامه می دهند
 حجت الاسلام فعال آذر هجمه دشمنان بسوی علمائ اسلام در عصر کنونی را یک توطئه استکبارجهانی دانست و گفت: صهیونیزم و امریکا برای اسلام ستیزی روحانیت را که ادامه دهنده راه انبیاء هستند مورد حمله قرار داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ تکریم ومعارفه مسئول شعبه شهرستان بو کان با حضور  مدیریت مر کز اسلامی استان آذر بایجانغربی، امام جمعه ، اعضاء شورای روحانیت ، مدرسین مدرسه علوم دینی و ائمه جماعت شهرستان بو کان در محل سالن اجتماعات شعبه بر گزار گردید.

حجت الاسلام فعال آذر مدیر دفتر مرکز اسلامی آذربایجانغربی ، ضمن قدر دانی از زحمات و تلاشهای روحانیت در ایام کرونا و مصادف با ماه مبارک رمضان و همکاری با ستاد کرونا این ایام را برای روحانیت سخت بیان کرد و افزود: با توجه به اینکه معیشت روحانیت به مردم وابسته است بیماری کرونا را امتحانی ازطرف الهی برای مردم و خصوصا  اجر و پاداشی  برای روحانیت دانست.

وی به استناد از آیات قرآنی ، مسئولیت علماء را مهم و با ارزش بیان کرد و گفت: غرب دین را که افیون جامعه بشری می داند ابتدا حکومتداری را  عهده دار بود و دیری نپایاند در قرون وسطا حاکمیت را به در واقع حکومت داری حکومتها به کلسیا ها داده شد  و بعدها به چند روز در هفته تبدیل کردند و در گوش مردم می خوانند که دین می تواند حکمت داری کند اما نظام جمهوری اسلامی ایران تمام رشته های بافته آنان را که بر علیه دین بافته بودند پنبه کرد.

فعال آذر تصریح نمود:  همه ما وظیفه داریم از جمهوری اسلامی دفاع کنیم  امروز علماء راه انبیاء را ادامه می دهند و انبیاء دارای رسالت سنگینی بودند که این رسالت را امروز علماء باید به مردم برسانند.

وی افزود: انبیاء در صدر اسلام دارای دشمنانی بوده اند و امروز علماء نیز این دشمنان را دارند.

مدیر دفتر استانی هجمه دشمنان را بسوی علمائ اسلام در عصر کنونی را یک توطئه استکبارجهانی دانست و گفت: صهیونیزم و امریکا برای اسلام ستیزی روحانیت را که ادامه دهنده راه انبیاء هستند مورد حمله قرار داده است.

وی نبود علماء را  و تقلیل در جایگاه علماء را به منزله بستن هدایت جامعه دانست و گفت:  امام حسین علیه السلام برای حفظ دین پیامبر (ص)  شمشیر به دست گرفت وفرمود برای حفظ دین ، پیامبر (ص) جان خود را فدا می کنم اگر امروز جمهوری اسلامی نبود مثل شرق وغرب می شدیم ودین را تحریف می کردند.

فغال آذر ادب و اخلاق و یادگیری دین را بر گرفته از هدایت علماء  بیان کرد و خواستار حفظ جایگاه علماء شد و اظهار داشت: نباید خواستهای شخصی را با مسائل دیگر به یک نظر نگاه کرد و عصر کنونی را عصر آزادی ، مذهبی ، دینی و رسیدن مذاهب به مطالبات مذهبی خود تشریح کرد که هر گونه مخالفت با نظام را بی انصافی دانست.

وی حضور به پای صندوقهای رای گیری را در انتخاب شوراها و رئیس جمهوری از وظایف تک تک جامعه بیان کرد و اظهار داشت: با حضور مومنان که طبق آیه قران ، مومنان هیچ قدمی بر نمیدارند مگر اینکه کافر به آن نارحت می شود.

مدیر دفتر استانی حضور در سر صندوق را یک قضاوت بیان کرد و افزود: در این قضاوت امانت را به صاحب ان و اگذار می کنیم  هرگاه مومن نماز پنجگانه را تر ک نمی کند شیطان از او می ترسد ولی هر وقت نماز را تر ک کرد دیگر از او ترسی ندارد چرا با نور عبادات راه خود را یافته اما اگر به تاریکی رسید دیگر نوری برای او نیست و انتخاب بجا مثل این نور است و دیگر تا این نور باشد دشمنان نمی توانند نفوذ کنند و خیال بد داشته باشند.

ایشان معارفه ماموستا ابراهیم نعمت اله زاده را  به عنوان سرپرست شعبه مر کز اسلامی بو کان  و تکریم ماموستا هاشم آبادی را در این جلسه بیان کرد و گفت: از زحمات ماموستا  هاشم آبادی  قدردانی نموده و برای آقای نعمت اله زاده نیز بعنوان سرپرست این شعبه آرزوی موفقیت مینمایم.

انتهای پیام

 

فهرست