شناسه خبر: 4721

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=4721

امام جمعه مهاباد
امروز فضای مجازی یک واقعیت غیر قابل اجتناب است
ماموستا عبدالسلام امامی اظهار داشت: عرصه فضای مجازی بی‌متولی و نیازمند یک مدیریت واحد و تعریف شده‌ است تا تمام ابعاد آن را مدیریت کند که این موضوع نیاز به برنامه‌ریزی، سازماندهی و اقدام دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ ماموستا عبدالسلام امامی روز دوشنبه در شورای فرهنگ عمومی مهاباد با بیان اینکه استفاده از ظرفیت فضای مجازی نیازمند فرهنگ‌سازی بیشتر است، اظهار داشت: برای فضای حقیقی به اندازه کافی برنامه داریم ولی متاسفانه برای مدیریت فضای مجازی هیچ برنامه ای نداریم.

امام جمعه مهاباد گفت: عرصه فضای مجازی بی‌متولی و نیازمند یک مدیریت واحد و تعریف شده‌ است تا تمام ابعاد آن را مدیریت کند که این موضوع نیاز به برنامه‌ریزی، سازماندهی و اقدام دارد.

وی اضافه کرد:  امروز فضای مجازی یک واقعیت غیر قابل اجتناب است که به عنوان بخشی از زندگی مردم محسوب می‌شود و در کنار محاسنی که دارد معایبی نیز دارد ولی متاسفانه معایب آن بیشتر نصیب ما می شود.

وی با بیان اینکه فضای مجازی امروزه به یک آوردگاه جدی برای دشمنان انقلاب و نظام مبدل شده است، تاکید کرد: دشمن هر سال حاشیه هایی را برای ما با استفاده از فضای مجازی ایجاد می کند که با هوشیاری مردم آسیب های ناشی از آن هرچند به حداقل رسیده است ولی با وجود این همچنان  ادامه دارد.

ماموستا امامی با اشاره به هنجارشکنی که در یک واحد پارچه فروشی در این شهرستان روی داد، افزود: عاملان این اتفاق باید جوابگو باشند زیرا با این اقدام آنها احساسات و قلب مردم مومن این شهرستان جریحه دار شده است.

امام جمعه مهاباد با قدردانی از دستگاه قضایی این شهرستان به دلیل برخورد فوری با عاملان این اتفاق افزود: متاسفانه جامعه کنونی ما در محاصره بیش از ۱۰۰ کانال ماهواره ای کردزبان قرار گرفته است که بیشتر مخاطبان آن را جوانان تشکیل می دهند.

وی با بیان اینکه براساس تحقیقات انجام گرفته بیشتر جوانان ما از دین گریزان هستند، ادامه داد: در چنین شرایطی صدا و سیما باید وارد عمل شده و با تهیه برنامه های فاخر و تاثیرگذار در حوزه عفاف و حجاب اقدام به فرهنگ سازی کند.

ماموستا امامی همچنین بر اهمیت ترویج نماز در جامعه، گفت: والدین به عنوان الگوهای عملی فرزندان اهمیت ویژه‌ای برای نماز قائل شوند ، زیرا که در این صورت فرزندان نیز به سوی آن گرایش پیدا خواهند کرد و بدون شک این گرایش آنها بسوی نماز آنان را از بسیاری امور ناپسندیده دور نگه خواهد داشت.

انتهای پیام

فهرست