نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه
امر به معروف و نهی از منکر به خاطر سخت و تلخ بودن ثواب بسیاری نزد خداوند دارد
سید مهدی قریشی اظهار داشت: با شروع ماه محرم هفته امر به معروف و نهی از منکر نیز آغاز می‌شود این عنوان به این سبب برای هفته اول محرم انتخاب شده که حضرت در آغاز قیام خود هدف از قیام را احیای امر به معروف و نهی از منکر بیان کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ اهم بیانات حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه در برنامه میعادگاه آدینه۳۱ مرداد ماه ۹۹ گفت: امر به معروف و نهی از منکر به خاطر سخت و تلخ بودن ثواب بسیاری نزد خداوند دارد

امام جمعه ارومیه اظهار داشت: با شروع ماه محرم هفته امر به معروف و نهی از منکر نیز آغاز می‌شود این عنوان به این سبب برای هفته اول محرم انتخاب شده که حضرت در آغاز قیام خود هدف از قیام را احیای امر به معروف و نهی از منکر بیان کرده‌اند.

وی افزود: مسئله امر به معروف و نهی از منکر در دین اسلام به قدری مهم است که حضرت، خود، اصحاب و فرزندان خود را در این راه فدا می‌کنند لذا لازم است که در جامعه همه مردم یکدیگر را به خوبی‌ها دعوت و از بدی‌ها باز دارند اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ساری و جاری شود یقیناً جامعه به رشد و تعالی می رسد.

سید مهدی قریشی تصریح نمود: امر به معروف و نهی از منکر به خاطر سخت و تلخ بودن ثواب، بسیاری نزد خداوند دارد، بنابه روایتی از حضرت امیرالمومنین علیه‌السلام اگر تمام خوبی‌ها و اعمال نیک را کنار هم گذاشته و شهادت در راه خداوند را نیز به آن اضافه کنند در مقابل امر به معروف و نهی از منکر همانند قطره‌ای بی‌ارزشی در مقابل آب دریاها است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: مقدمه امر به معروف و نهی از منکر، تولی و تبری است

وی اظهار داشت: عزاداران امام حسین باید در نامگذاری فرزندان خود مسئله تولی و تبری را رعایت کنند

سید مهدی قریشی در ادامه تاکید کرد: مقدمه امر به معروف و نهی از منکر، تولی و تبری است و اگر مسئله تولی و تبری در وجود انسان نباشد نمی‌تواند کسی را امر به معروف و نهی از منکر نماید چرا که اگر کسی از افراد و اعمال بد بیزاری نجوید و افراد و اعمال خوب را دوست نداشته باشد نمی‌تواند کسی را به انجام کار خیر دعوت یا از انجام کار شری منع نماید.

وی افزود: از روش و منش شخص مومن و مسلمان مشخص است که افراد و اعمال خوب را دوست دارد و از اعمال و افراد بد بیزار است، لذا امکان ندارد شخصی مومن و مسلمان باشد اما افراد ظالم را دوست بگیرد و اگر چنین نباشد خداوند در روز قیامت انسان را با افراد ظالم محشور می‌نماید.

امام جمعه ارومیه تصریح نمود: عزاداران و دوستداران امام حسین علیه‌السلام باید ادامه دهنده راه حضرت بوده و توجه ویژه‌ای به مسئله امر به معروف و نهی از منکر داشته باشند و بدلیل اینکه تولی و تبری مقدمه امر به معروف و نهی از منکر است لذا باید عزاداران حضرت از ظلم و ظالم تبری جسته و از آمریکا، اسرائیل و رژیم سعودی بیزاری جوید.

نماینده ولی فقیه در ادامه افزود:کسانی که دوستدار امام حسین و اهل‌بیت هستند باید در نامگذاری فرزندان خود مسئله تولی و تبری را رعایت کنند دوستداران اهل‌بیت نباید اسامی فلان خواننده یا بازیگر را برای فرزندان خود انتخاب کنند یا به جای تصاویر آیات قرآن و اسامی ائمه از عکس فلان حیوان یا بازیگر در دیوار خانه خود استفاده کنند.

انتهای پیام

 

فهرست