نماینده ولی فقیه درآذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه
امر تبلیغ دین و آموزه های حسینی باید در ایام ماه محرم نمود بیشتری داشته باشد
حجت الاسلام سید مهدی قریشی اظهار داشت: مطالعه فضایل اهل بیت و امام حسین (ع) باید مورد توجه علما باشد و در ایام عزا از این فرصت طلبگی برای تبلیغ و ترویج دین و اخلاق و رفتار اباعبدالله (ع) قدم برداشت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی؛ نماینده ولی فقیه در استان در همایش طلایه داران تبلیغ اظهار داشت: در دعای مکارم اخلاق امام سجاد (ع) از خدای متعال می خواهد که وقت و عمر انسان در راه دین الهی بگذرد و علما نیز با تاسی از این موضوع باید در ایام محرم به امر تبلیغ دین و افزایش دینداری و تقوا در بین مردم بیشتر تلاش کنند.

وی افزود: روز و عمر انسان باید برای عبودیت و بندگی و تبلیغ معارف دین و اهل بیت عصمت و طهارت باشد.

نماینده ولی فقیه در استان خاطرنشان کرد: تعلیم کار خیر و نیک دارای اجر و ثواب زیادی است و هر امر خیری که به انسان ها آموزش داده می شود دارای ثواب عمل هست و مقام بالای اهل بیت در آخرت نیز به خاطر همین مسئله هست.

امام جمعه ارومیه گفت: مطالعه فضایل اهل بیت و امام حسین (ع) باید مورد توجه علما باشد و در ایام عزا از این فرصت طلبگی برای تبلیغ و ترویج دین و اخلاق و رفتار اباعبدالله (ع) قدم برداشت.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی با اشاره به حدیثی از نبی مکرم اسلام اذعان داشت: انسان باید مراقبت کند که گفتار و تبلیغ مسائل دینی با عمل خود مبلغ و نمود در کردار و رفتار همراه باشد تا از فضایل و ثواب این تبلیغ بهره مند شود

سید مهدی قریشی تاکید کرد: اهل عمل و تقویت معنویت می تواند باعث تأثیرگذاری بیشتر در بین مردم و جامعه باشد و با تلاش و اراده می توان به گسترش معارف اباعبدالله دست یافت.

انتهای پیام

فهرست