امام جمعه و جماعت امیر آباد بوکان
امنیت وآسایش مردم ایران در سایه پیروزی انقلاب شکوهمند ایران است
ماموستا ابوبکر کریمی اظهار داشت: خداوند ایمان را براى پاکى از شرک… و عدل و داد را براى آرامش دلها واجب نمود، به راستى که عدالت ترازوى (معیار) خداى سبحان است که در میان خلق نهاده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ نماز عبادی ، سیاسی جمعه این هفته امیر آباد بوکان با رعایت پروتکول های بهداشتی با امامت ماموستا ابوبکر کریمی امام جمعه و جماعت امیر آباد بوکان برگزار گردید.

وی در ابتدا اظهار داشت: امنیت وآسایش مردم ایران درسایه پیروزی انقلاب شکوهمند ایران است ، این امنیت آسایش از زحمات بی وقفه کسانی که شب و روز برای جان فشانی و دفاع از وطن اسلامی ایران  اسلامی با جان ودل دفاع می کنند و جا دارد از آن عزیزیان تقدیر وتشکر بعمل آید.

ماموستا ابوبکر کریمی اشاره به آیات قرآن کریم کرد وگفت: مَن عامَلَ النّاسَ فَلَم یَظلِمهُم و َحَدَّثَهُم فَلَم یَکذِبهُم وَ وَعَدَهُم فَلَم یَخلِفهُم فَهُوَ مِمَّن کَمُلَت مُرُوءتُهُ وَ ظَهَرَت عَدالَـتُهُ وَ وَجَبَت اُخُوَّتُهُ وَ حَرُمَت غیبَتُهُ؛ هر کس در معاشرت با مردم به آنان ظلم نکند، دروغ نگوید و خلف وعده ننماید، جوانمردیش کامل، عدالتش آشکار، برادرى با او واجب و غیبتش حرام است.

خطیب جمعه تصریح نمود: عدالت بهتر از شجاعت است زیرا اگر مردم همگى عدالت را درباره همه بکار گیرند از شجاعت بى نیاز مى شوند.

وی خاطر نشان کرد: خداوند ایمان را براى پاکى از شرک… و عدل و داد را براى آرامش دل‏ها واجب نمود، به راستى که عدالت ترازوى (معیار) خداى سبحان است که در میان خلق نهاده است و براى بر پاداشتن حق نصب فرموده ، پس در ترازوى خداوند با او مخالفت نکن و با حکومتش مقابله ننما.

ماموستا کریمی در ادامه به فرمایشات حضرت علی(ع) اشاره کرد و افزود: اِنَّ فِى العَدلِ سَعَهً وَ مَن ضاقَ عَلَیهِ العَدلُ فَالجَورُ عَلَیهِ اَضیَقُ؛ به‏راستى که در عدالت گشایش است و هر کس عدالت بر او تنگ آید ، بى‏عدالتى بر وى تنگ‏تر خواهد بود.

انتهای پیام

فهرست