شناسه خبر: 1675

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=1675

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه
انا لله و انا الیه راجعون
سید مهدی قریشی افزود: بی‌تردید آثار کلام  و نوای مخلصانه حاج فیروز زیرک کار در  روضه ها، مدح ها، اشکها و توسلات در کنار  ایمان و تقوا و رفتار حسینی و مردم داری ایشان که همواره  با  روحیه و رویه انقلابی و ولایتمداری آمیخته بود مایه شفاعت و تفقد اهل بیت «علیهم السلام» به ایشان در  جوار رحمت الهی خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در پیامی رحلت پیرغلام درگاه حسینی حاج فیروز زیرک کار را تسلیت گفت.

متن پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

خبر  رحلت آسمانی روضه خوان  و پیرغلام با اخلاص اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام حاج فیروز زیرک کار رضوان الله تعالی علیه موجب تأسف و تأثر فراوان گردید.

فقدان این عزیز وارسته که پس از عمری خدمت و زنده نگه داری نام و راه اهل بیت «علیهم السلام» بالاخص حضرت اباعبدالله الحسین «روحی فداه» ضایعه ای جبران ناپذیر برای مکتب حسینی  کشور و بویژه جامعه مداحان آذری زبان  بوده و  بی‌تردید آثار کلام  و نوای مخلصانه وی در  روضه ها، مدح ها، اشکها و توسلات در کنار  ایمان و تقوا و رفتار حسینی و مردم داری ایشان که همواره  با  روحیه و رویه انقلابی و ولایتمداری آمیخته بود مایه شفاعت و تفقد اهل بیت «علیهم السلام» به ایشان در  جوار رحمت الهی خواهد بود.

اینجانب این مصیبت حزن انگیز  را به خانواده محترم ایشان ، مردم عزیز و گرانقدر  آذربایجان شرقی و دوستداران و شاگردان آن مرحوم و جامعه مداحان کشور تسلیت عرض می نمایم و از خداوند متعال رحمت و غفران واسعه الهی  و حشر با  اولیا و اهل بیت (ع)  را از خداوند متعال خواستارم.

سید مهدی قریشی

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه

انتهای پیام

فهرست