امام جمعه سردشت
انتخابات همیشه حساس بوده اما این دوره حساس تر از تمامی دوره ها است
ماموستا محمد واوی اظهار داشت: سرافرازی مسلمانان منطقه و دنیا از همین نظام سرچشمه گرفته است چند روز پیش مردم غزه بر اسرائیل غاصب پیروز شدند زیرا ایران را در کنار خود می دیدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ به همت معاونت فرهنگی و امور اجتماعی مرکز اسلامی آذربایجان غربی اولین نشست تخصصی ائمه جمعه و شورای روحانیت اهل سنت آذربایجان غربی در سال ۱۴۰۰ با حضور نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در سالن شهید کاظمی ارومیه برگزار گردید.
ماموستا واوی ابتدا در این نشست گفت: به نام خداوند بخشنده مهربان سلام و درود به روان حضرت محمد و بر آل محمد و اصحاب ، شهدای صدر اسلام و امام شهدا ، آرزوی طول عمر با برکت برای مقام معظم رهبری و عرض سلام و ادب خدمت نماینده محترم ولی فقیه دکتر قریشی و مدیر دفتر مرکز اسلامی حجت الاسلام و المسلمین فعال آذر و همچنین ائمه جمعه شهرستان های آذربایجان و اعضای شورای روحانیت استان.
و همچنین فرا رسیدن ایام سالگرد ارتحال رهبر کبیر انقلاب اسلامی و سالگرد قیام ۱۵ خرداد را به همه عزیزان و اساتید تسلیت عرض می نمایم و امیدوارم که رهرو راه این عزیزان باشیم..
وی افزود: همانطور که دوستان فرمودند در خصوص انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ که سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری محسوب میشود و همچنین ششمین دوره شوراهای شهر و روستا می باشد که لازم است اشاره به حضور حداکثری و حداقلی به دوره های قبل نمایم که بیشترین مشارکت در دوره دهم و سال ۸۸ بوده است که ۸۵ درصد مردم در آن شرکت داشتند و کمترین آن ۵۰ درصد در سال ۷۲ دوره ششم بوده است بیشترین آمار ریاست جمهوری در ادوار گذشته ۹۵، درصد مربوط به مقام معظم رهبری بوده است و کمترین رای ریاست جمهوری در دوره یازدهم که ۵۰ درصد بوده است.
واوی تصریح نمود: فراز و نشیب‌هایی در خصوص حضور حداکثری و دفع حداقلی مردم در انتخابات بوده است هم اکنون در حالی میخواهیم این انتخابات را برگزار نمائیم که ۲۰روز به انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری ایران اسلامی باقی مانده است که دشمنان ایران اسلامی مانند سالهای گذشته با تمام امکانات می‌خواهند با ایجاد یاس و نامیدی مردم را ترغیب کنند تا رای ندهند و اگر مردم حضور حداکثری نداشته باشند آن موقع به آرزوی خود میخواهند برسند.
امام جمعه سردشت خاطر نشان کرد: اگر خدای نکرده دولت و نظام حمایت و پشتیبانی مردمی را از دست دهند دشمنان به اهداف و آرزوی خود خواهند رسید انقلابی که ۴۲ سال قبل با خون رنگین شهدای همین ملت به بار نشست و بیش از ۴ قرن با حمایت همین مردم ادامه داشته و خواهد داشت. و همچنین با حمایت همین مردم و با حضور و پشتیبانی این ملت و همچنین با طول عمر پر برکت رهبر عزیزمان ادامه خواهد داشت.
وی بیان کرد: انتخابات در کشور ما همیشه حساس بوده است اما با شرایط جدید منطقه این دوره انتخابات حساس تر از تمامی دوره ها است از طرفی این حساسیت نه فقط برای ملت و کشور ایران بلکه تمام انتظارات مسلمانان جهان ، مستضعفین جهان از همین غزه گرفته که تا دیروز با حمایت مردم عزیزمان توانست در جنگ ۱۱ روزه بر سپر فولادین کشور غاصب پیروز آید وتا کشورهای سوریه و مردم فلسطین و غزه و منطقه که آرزو و آمال تدوام انقلاب و نظام ما را دارند را خوشحال کند خواهد بود. به این علت مردم کشورهای دیگر نیز به این انتخابات چشم دوخته اند.
سرافرازی مسلمانان منطقه و دنیا از همین نظام سرچشمه گرفته است چند روز پیش مردم غزه بر اسرائیل غاصب پیروز شدند زیرا قدرت و پشتیبانی ایران را در کنار خود می دیدند.

انتهای پیام

فهرست