امام جمعه اهل سنت نقده
انتخابات یعنی تعیین سرنوشت، یعنی نماد عزت و اقتدار نظام اسلامی است
ماموستا سنار تمرنژاد اظهار داشت: : هنر ملت ایران و مردم شهرها با هر نژاد و اعتقاداتی این است که دقت کنند کاندید اصلح را با معیار عدالت خواهی بشناسند و رای بدهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، نماز عبادی سیاسی جمعه اهل سنت نقده این هفته  با حضور انبوه نمازگزاران و با رعایت توصیه های بهداشتی به امامت ماموستا سنار تمرنژاد اقامه گردید.

ماموستا سنار تمرنژاد اشاره به خطبه هفته پیشین ، اهمیت فعالیت های اقتصادی در زنده نگهداشتن و نیل به سعادت یک ملت واحده کرد و گفت: صفات؛ صداقت، عدالت و قناعت محور اصلی و اساسی در ایجاد روابط اجتماعی مثبت و تأثیر گذار، از جمله روابط عرضه و تقاضا هستند. تبلیغات کاذب، برچسب های خلاف واقع، عدم صداقت، فریب، غل و غش، تبانی، خلف وعده، خیانت در امانت و بی انصافی از مظاهر فقدان صداقت در بازار است.

وی ادامه داد: برای بزرگی تجار و معامله گران همین بس است که ایشان آنان را همراه صدیقان و راستگویان و شهداء و نبیین خوانده اند، پس شخص معامله گر و تاجر باید سعی کند متصف به صداقت در کار شود زیراکه ملاک اصلی برای شخص بازاری در دین مبین اسلام صداقت، عدالت و قناعت در معامله است، شخص میتواند با سرمایه اندک یا زیاد، سعی در کسب روزی حلال کند اما بدون این صفات مذکور نمیتواند در کار خود موفق و صاحب برکت شود. فقدان صداقت میان تولید کنندگان و تقاضا کنندگان یا بازار و فروشندگان، هزینه ها و آسیب های معنوی زیادی بر جامعه تحمیل و وارد میکنند. فقدان صداقت در بین معامله گران به عیب پوشانی، فرصت طلبی و… سرانجام به عدم اعتماد به بازار خواهد انجامید.

امام جمعه اهل سنت نقده با استناد بر بخشی از آیه ۲۰ سوره مزمل ادامه داد: قرین بودن کسب روزی و جهاد در راه خداوند خود از بارز ترین ادله ها در قداست کار در زمینه پیشرفت اقتصادی است. امت اسلامی باید باور به وجود برکت الهی داشته و در پی آن باشد و با عواملی همچون؛ سوگند، دروغ و سوء استفاده کردن از باورهای راستین مردم، تسلیم طمع نشده و خود را دور از برکت و رافت ایشان قلمداد نکنند زیرا که به نص حدیث حضرت رسول (ص) صداقت در معامله و بیان کیفیت واقعی و چگونگی کالا مسبب جلب رضایت مندی و جلب برکت باری تعالی است.

وی خاطر نشان کرد: امروز ۱۴ خرداد ماه داغ هجران آن رهبر فقید و بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) در دل های مالامال از ایمان به اسلام تازه گردید. تسلیت عرض میکنیم به پیشگاه مقام معظم رهبری (مدظله) و مردم فهیم و با شرف ایران اسلامی و همه سامعین در مسجد.

تمرنژاد خاطر نشان کرد: از خاطره ها پنهان نیست که ایشان در زمانی بپا خواستند که جهان دو قطبی بود و با اشارتی تضمنی بیان کرد؛ در آن وقت انقلاب ملت ایران، به رهبریت رهبر کبیر امت اسلامی، جهان دوقطبی آن روز را به جهان سه‌قطبی تبدیل کرد و سپس با پدید آمدن قطب های جدید قدرت، تقابل دوگانه‌ی جدید “اسلام و استکبار” پدیده ی برجسته ی جهان معاصر و کانون توجه جهانیان شد. که این خود بیانگر عظمت این انقلاب است که یک تنه در مقابل مستکبرین و دنیای کفر ایستاده است.

حاج ماموستا سنار تمرنژاد درخاتمه ضمن خاطرنشان کردن امر خطیر پیش رو و حضور اجباری مردم در انتخابات که نقطه مقابلیست در برابر منافقین، آنرا امری شرعی و مایه ارزشمند بودن رأی شخصی و تحقق بخشیدن به کلمات « مردم سالاری دینی » و این ارزش گذاری را از امام «رحمه الله علیه» دانست و افزود: انتخابات یعنی تعیین سرنوشت، یعنی نماد عزت و اقتدار نظام اسلامی، در ادامه با استشهاد بر فرمایشات مقام معظم رهبری، درباره انتخابات ۲۸ خرداد، بیان کرد: هنر ملت ایران و مردم شهرها با هر نژاد و اعتقاداتی این است که دقت کنند کاندید اصلح را با معیار عدالت خواهی بشناسند و رای بدهند. با اشاره کردن به فشارهای اقتصادی بر مردم و ضرورت اصلاح این وضعیت برای توسعه نوید بخش همه جانبه کشور و حل مشاکل مردم، افزود: در روزهای خوش که با نظام بوده اید در روزهای سخت هم بمانید و انتظار نداشته باشید شخص منتخب یک شبه بتواند همه امورات را سامان دهد.

انتهای پیام

فهرست