شناسه خبر: 1073

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=1073

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه
انتقاد باید بصورت مشورت عادلانه و گفتار حق باشد
 سید مهدی قریشی اشاره به وصیت نامه شهید سردار سلیمانی کرد و گفت: شهید سلیمانی در فراز دیگری از وصیت‌نامه خود خطاب به سیاسیون تاکید کرده‌اند که نباید عملکرد آن‌ها موجب تضعیف دین شود چرا که مغضوب نبی مکرم اسلام و شهدای این راه خواهد شد آیا نوشتن چنین نامه‌ای در مورد مقام‌ معظم رهبری و این چنین خطاب قرار دادن رهبر انقلاب که دستاویز رسانه‌های بیگانه شده موجب تضعیف دین و انقلاب نبوده و مورد رضایت خداوند و پیامبر گرامی اسلام است؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مدارس علوم دینی اهل سنت استان آذربایجان غربی ، اهم بیانات حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه در برنامه میعادگاه آدینه ۲۰ تیرماه گفت: انتقاد باید بصورت مشورت عادلانه و گفتار حق باشد

نماینده ولی فقیه در استان اظهار داشت: از نظر مبانی شرعی تمامی شهروندان می‌توانند به رهبر جامعه انتقاد و پیشنهاد داشته باشند و ارائه کنند و این مسئله در دین اسلام تثبیت شده و مانعی برای آن وجود ندارد.

امام علی علیه‌السلام در روایتی می‌فرمایند شما مردم هیچوقت مرا از دادن‌ مشورت عادلانه و گفتار حق خودتان محروم نکنید، زمانی که امام معصوم اینگونه می‌گویند در جامعه اسلامی نیز می‌توان به رهبری انتقاد کرد و مشورت داد اما باید، سخن حق و مشورت عادلانه باشد.

امام جمعه ارومیه تصریح نمود: اما نوشتن نامه به رهبری و متوجه کردن همه مشکلات به مقام‌ معظم رهبری کار منطقی و درستی نبوده و مصداق مشورت عادلانه نیست چرا که در این نامه تمامی مسئولیت‌های قوای سه‌گانه را متوجه رهبری کرده‌اند لذا نادیده گرفتن وظایف تمامی قوای سه‌گانه و متوجه کردن آن‌ها به رهبری جفا و ظلم به رهبری است.

وی افزود: لازمه حکومت موفق در جامعه داشتن والیان و کارگزان متعهد، متخصص و همسو با حاکمیت است لذا اگر مسئولینی که عهده‌دار وظایفی هستند به وظایف خود بخوبی عمل نکنند رهبریت جامعه نمی‌تواند به تنهایی کاری را پیش ببرد و اگر چنین افرادی در زمان حضرت امیرالمومنین حضور داشتند تقصیر کم‌کاری خود را متوجه حضرت می‌کردند.

چنین افرادی در جامعه باید جوابگوی عملکرد خود باشند و نباید کم‌کاری‌های خود را متوجه مقام معظم رهبری کنند.

سید مهدی قریشی گفت:کسانی که خود را معتقد به شهدا می‌دانند به وصیت شهدا در قبال تبعیت از ولایت فقیه عمل کنند.

امام جمعه ارومیه در ادامه افزود: فردی که منتقد رهبری است و به ایشان نامه نوشته و در آن تصریح کرده که به شهدای انقلاب معتقد و به آن‌ها احترام قائل است به روش و منش شهدا توجه کند که آیا شهدا از امام و رهبری انتقاد و گلایه داشتند یا از مسئولین دیگری که مدیریت امورات جامعه را برعهده داشتند لذا باید این اشخاص به وصیت‌نامه شهید سپهبد قاسم سلیمانی مراجعه کرده و ببینند که انتظار شهید بزرگوار چیست و باید تابع ولایت و مقام‌ معظم رهبری باشند.

نماینده ولی فقیه اشاره به وصیت نامه شهید سردار سلیمانی کرد و گفت: شهید سلیمانی در فراز دیگری از وصیت‌نامه خود خطاب به سیاسیون تاکید کرده‌اند که نباید عملکرد آن‌ها موجب تضعیف دین شود چرا که مغضوب نبی مکرم اسلام و شهدای این راه خواهد شد آیا نوشتن چنین نامه‌ای در مورد مقام‌ معظم رهبری و این چنین خطاب قرار دادن رهبر انقلاب که دستاویز رسانه‌های بیگانه شده موجب تضعیف دین و انقلاب نبوده و مورد رضایت خداوند و پیامبر گرامی اسلام است؟

شهید سلیمانی در بخشی دیگری از وصیت‌نامه خود خطاب به علما آورده است که مقام معظم رهبری بسیار تنها و مظلوم بوده و نیازمند همراهی شماست.

انتهای پیام

فهرست