نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه
انتقال قدرت بین دولت ها در نظام جهموری اسلامی همواره همراه با ادب و احترام بوده است
 حجت الاسلام سیدمهدی قریشی اظهار داشت: انتقال قدرت بین دولت ها در نظام جهموری اسلامی بود که همواره همراه با ادب و احترام بوده و باید الگو و سرمشق دولت های دنیا قرار گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در خطبه های آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته ارومیه اظهار داشت: مقام معظم رهبری در مراسم تنفیذ رئیس جمهور سخنان و بیانات مهمی را مطرح کردند که لازم است بازگو شده تا در بین مردم و مسئولین تثبیت شود.

وی افزود: مسئله اولی که مقام معظم رهبری به آن پرداختند انتقال قدرت بین دولت ها در نظام جهموری اسلامی بود که همواره همراه با ادب و احترام بوده و باید الگو و سرمشق دولت های دنیا قرار گیرد.

در آمریکا انتقال قدرت بین ترامپ و بایدن با حکومت نظامی و با مشکلات فراوان صورت گرفت.

این نوع انتقال قدرت بین دولت ها در نظام مقدس جمهوری اسلامی باعث افتخار است.

سید مهدی قریشی تصریح نمود: مسئله دوم در بیانات مقام معظم رهبری استفاده از ظرفیت های داخلی توسط دولت بود که فرمودند با استفاده از ظرفیت های داخلی می توان تمامی مشکلات موجود کشور را برطرف کرد.

امام جمعه ارومیه در ادامه خاطر نشان کرد: دولت باید از ظرفیت آب، نفت، معادن، بازار گسترده داخلی و همسایگان و استعداد حیرت آور جوانان استفاده نماید.

خطیب جمعه در ادامه افزود: وقتی مقام معظم رهبری این مباحث را مطرح می کردند به فکر استان خودمان بودم که در استان ما نیز چنین ظرفیت هایی در حد اعلا وجود دارد و مسئولین استان باید از این ظرفیت ها بهترین استفاده را داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان بیان کرد: مسئله سوم در بیانات مقام معظم رهبری برنامه محوری دولت بود که فرمودند که نمی توان با روزمرگی دولت و کشور را مدیریت کرد بلکه باید با طرح و برنامه مدون کشور مدیریت شود.

وی اظهار داشت: مسئله بعدی مردمی بودن دولت است که مقام معظم رهبری سفارش زیادی به این مسئله داشتند.

رئیس جمهور، دولت و مدیران باید مردمی بوده و با مردم نشست و برخاست داشته باشند.

حضرت امیرالمومنین علیه السلام در این خصوص می فرمایند که به همین اندازه که مردم به من امیرالمومنین بگویند راضی باشم و در سختی و گرفتاری شریک آن ها نباشم؟

مسئولین و مدیران باید به نوعی زندگی کنند که وقتی مردم به آن ها نگاه می کنند ببیند که مانند مردم زندگی می کنند و ویژه خواری و بهره مندی از امکانات خاص در زندگی آن ها وجود ندارد.

سید مهدی قریشی در ادامه افزود: مسئله دیگری که مقام معظم رهبری به آن تأکید کردند مبارزه با فساد بود که بر این مسئله بسیار تأکید کردند.

وی اشاره به مسئله بعدی کرد و گفت: مسئله جنگ تبلیغاتی و نرم دشمن علیه کشور است که فرمودند متاسفانه ما در مسئله تبلیغات ضعیف عمل کرده ایم ولی دشمن بیشترین سرمایه گذاری را در این خصوص انجام داده است.

دشمن با جنگ تبلیغاتی و نرم می خواهد امید را از مردم دور کرده و آن ها را مأیوس نمایند.

تمامی اصحاب رسانه و کسانی که کار تبلیغاتی برعهده آن هاست باید در این خصوص وظیفه خود را به درستی انجام دهند و از حیثیت نظام مقدس اسلامی به درستی دفاع کنند.

انتهای پیام

فهرست