شناسه خبر: 2861

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=2861

امام جمعه موقت اهل سنت شهرستان شاهین دژ
انسان مسلمان باید امر به معروف و نهی از منکر نماید
ماموستا عبدالله حسن زاده اظهار داشت: اگر منکر زود پیشگیری شود زود از بین خواهد رفت و عواقب آن دامنگیر سایرین نخواهد شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ نماز جمعه اهل سنت این هفته شاهین دژ به امامت موقت ماموستا عبدالله حسن زاده با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار گردید که در ابتدا ضمن توصیه نفس خود و نماز گزاران به تقوی و پرهیز از گناه با استناد به آیات کلام الله مجید افزود: انسان مسلمان باید امر به معروف و نهی از منکر نماید چون انسان ملائکه نیست که دچار گناه نشده باشد و اگر امر به معروف و نهی از منکر نکنیم جامعه دچار ناراحتی و هرج و مرج خواهد شد و این امر و نهی باید همراه با دلسوزی و محبت باشد.

وی خاطر نشان کرد: اگر منکر زود پیشگیری شود زود از بین خواهد رفت و عواقب آن دامنگیر سایرین نخواهد شد و خداوند میفرماید که ایمانداران ولی و سرپرست همدیگر هستند که باید همه در برابر هم احساس مسئولیت کنیم.

خطیب جمعه در ادامه اظهار داشت: اگر ترک امر به معروف و نهی از منکر شود اسلام از بین خواهد رفت و حاکم ظالم بر آنان حکومت خواهد کرد.

ماموستا حسن زاده در ادامه افزود: اگر کسی می خواهد امر و نهی انجام دهد باید خودش ترک گناه کند و عبادت های الهی را انجام دهد و اگر خواست فردی بزرگسال را راهنمایی کند باید با حرمت و اگر خواست فردی کم سن را راهنمایی کند باید با رحم با آنان برخورد نماید نه اینکه آنان را تحقیر و در میان مردم شرمسار نماید.

امام جمعه موقت اظهار داشت: باید مثل آئینه باشیم آئینه تا خودش پاک نباشد نمیتواند ناپاکی را نشان دهد و آئینه عیب هر کس را به آن کس نشان میدهد و آئینه هم پاکی و هم ناپاکی را نشان میدهد.

انتهای پیام

فهرست