شناسه خبر: 3170

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=3170

مدیر دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت آذربایجان غربی
انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی بود
حجت الاسلام عسگر فعال آذر اظهار داشت: مرحوم امام فرمودند حفظ انقلاب از اوجب واجبات است پس ضرر به انقلاب ضرر به دین هست خوب اگر پیشرفتها توام با فرهنگ نباشد واقعا دچار مشکل خواهیم شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، مدیر دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت آذربایجان غربی ؛ حجت الاسلام عسگر فعال آذر در همایش یاوران انقلاب دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت آذربایجان غربی اظهار داشت: در بیانیه گام دوم  نقشی که مقام معظم رهبری به علما داده نقش پر رنگ کردن معنویت در جامعه است.

وی افزود: در مورد معنویت هم انقلاب اسلامی بستری را فراهم کرده که ما می توانیم بهره ببریم

قطعا حوزه های علمیه اعم از شیعه و سنی نتوانستند به خوبی از آن استفاده کنند.

فعال آذر تصریح نمود: کسانی که در انقلاب موشک و پهپاد ساختند وظیفه خود را به خوبی انجام دادند کسانی که زیر دریایی ساختند وظیفه خود را انجام دادند اما در بعد معنویت ما بهره لازم را نبردیم.

اگر به آن خوب عمل نکنیم ما هم مثل غرب در گرداب و نبود معنویت گیر خواهیم کرد روح معنویت در جامعه ساری و جاری نشود جامعه ما هم دچار مشکلات زیادی خواهد شد.

مدیر دفتر استانی در ادامه گفت: امام جمعه بناب که شهر بناب شهر کوچکی هست بسیار حوزه علمیه خوبی درست کردند من به ایشان گفتم بناب شهر کوچکی هست شما چطوری توانستید این امکانات را فراهم کنید پاسخ بسیار زیبا و معناداری گفتند گفت هیچگاه اینقدر موقعیت خوبی برای ساخت حوزه و خدمت رسانی به حوزه معنویت برای ما پیش نیامده من دارم از این موقعیت به نفع دین دارم استفاده می کنم اگر استفاده نکنم نزد خداوند مسئول خواهم بود.

وی خاطر نشان کرد: انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی بود باید در همه زمینه ها استفاده کنیم چرا خوب استفاده نکردیم باید آسیب شناسی بکنیم چقدر استفاده کردیم چرا استفاده نکردیم.

مرحوم امام فرمودند حفظ انقلاب از اوجب واجبات است پس ضرر به انقلاب ضرر به دین هست خوب اگر پیشرفتها توام با فرهنگ نباشد واقعا دچار مشکل خواهیم شد.

فعال آذر در ادامه تصریح نمود: خوب وقتی بستر فراهم هست چرا ما کاری نکنیم ،  بسترهای دینی برای ما در این نظام فراهم است.

خداوند به موسی گفت ای موسی برای من چکار کردی او گفت من نماز خواندم ، روزه گرفتم خداوند گفت نماز را برای بهشت و روزه را برای رهایی از آتش گرفتی برای من چکار کردی فرمود برای من کدام بنده ام را با من آشتی داده ای این عبادت برای خداوند عبادت واقعی است

وی در ادامه خاطر نشان کرد: پس بستر هدایت را این انقلاب را برای ما فراهم کرده است امام رح می فرمود نگید انقلاب برای ما چه کرده بگویید شما برای انقلاب و معنویت چکار کردید ما همه در قبال خون شهدا مسئول هستیم ما دویست و پنجاه هزار شهید دادیم در قبال تک تک آنها ما باید پاسخگو خواهیم بود.

لذا هیچ کس نمیتواند در روز قیامت بگوید ما وظیفه خودمان را انجام دادیم.

همین قضیه ماسک زدن اینقدر تبلیغ کردیم الان اگر ماسک نزنیم واقعا احساس گناه میکنیم این یعنی تبلیغ اثر دارد.

مدیر دفتر استانی افزود: در اوائل انقلاب اهل سنت آذربایجانغربی۳۷۰مسجد داشتند الان در حدود ۲۱۰۰ تا مسجد و نمازخانه دارند این پیام دارد و پیامش این است که ما برای دین هزینه می کنیم.

ساختن این مساجد پیام دارد که مردم پشت سر شماها ایستادند چرا که ساخت این امکانات معنوی همگی پشتیبانی مردمی دارد چه در بین شیعه چه در بین اهل سنت لذا مردم منتظر تلاشهای شماها علما هستند.

انتهای پیام

 

فهرست